Interior

Kiedyś znienawidzona boazeria, dzisiaj witamy na salonach drewno z zachwytem

erin-martin-bedroom-slat-wall-remodelistaPamiętacie kiedyś wszechobecną i jakże modną boazrię w domach?  Wtedy jako dziewczynka powtarzałam, że nigdy do tego nie powrócę, co więcej nigdy komuś takiego rozwiązania nie zaproponuję, sobie również nic z drewna nie wstawię. Wstręt do boazerii ciemnomiodowej pozostał. Natomiast miłość do nowoczesnego zastosowania tego materiału pojawiła się już jakiś czas temu i myślę, że szybko się z niej nie uwolnię. Wstawiając piękny drewniany stół zrozumiałam jak drewniane elementy zmieniają wnętrze. Dlatego dzisiaj przygotowałam dla Was wpis wnętrzarski związany z zastosowaniem tego naturalnego materiału. Drewno jest jednym z najstarszych, a zarazem najbardziej uniwersalnych materiałów wykorzystywanych w aranżacji i wyposażeniu wnętrz i to od wielu lat.Drewniane mogą być podłogi, różnorodne elementy wyposażenia, a przede wszystkim meble, teraz również ściany oraz sufity. I choć niektórym te ostatnie mogą kojarzyć się z minioną epoką (wstrętną boazjerią) i wydawać się zbyt retro, to współczesny design z pewnością rozwieje ich wątpliwości. Bowiem drewno sprawdza się we wnętrzach zarówno tradycyjnych, jak i bardzo nowoczesnych. Co więcej – pozwala na daleko posunięty eklektyzm. Stąd też nowoczesna okładzina śmiało znajdzie zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach, przełamując ich chłód. Z kolei nowoczesny fornir, dzięki swej plastyczności, otwiera nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne. Bez względu na to, czy chcemy mieć wnętrze w stylu skandynawskim, loftowym czy może nad wyraz kochamy klasykę – drewno będzie oryginalną ozdobą i dopełnieniem mieszkania. Z jednej strony podkreśla związek z naturą, z drugiej wprowadzi szczyptę luksusu. Zawsze przy tym ociepli jego atmosferę.

Above: A bedroom in Northern California by designer Erin Martin.

mjolk-cottage-plywood-wall-remodelistaAbove: John and Juli Baker of Mjolk paneled a wall in plywood in their cabin by the shores of Lake Huron; see the whole project at Juli and John Baker in Canada.

briggs-edward-wood-wall-10Above: In a North Carolina barn, designers Briggs Edward Solomon paneled a bedroom wall in reclaimed wood.

ace=hotel-portland-timber-headboardAbove: A rustic wall at the Ace Hotel in Portland, OR (for a similar look, consider PIet Hein Eek’s Scrapwood Wallpaper).

fjall%20bedroom%20with%20wood%20wallAbove: A bedroom at the Fjall Lodge, in Victoria, Australia.

jersey-ice-cream-co-lath-wallAbove: Tara and Percy of the Jersey Ice Cream Co. created a paneled wall using lath (see DIY: Lath Wall by Jersey Ice Cream Co.).

wood-wall-headboard-kitka-mjolk-remodelistaAbove: A bedroom discovered via Kitka Toronto.

black%20slat%20headboard%20swedish%20hotelAbove: A dark-stained wall in a Swedish bedroom spotted at Matter.

2799_0ba00a28-ac79-4fe4-8dad-f74d1970cca9_max_550_800_panel-drewniany-natural-wood-panels-dab-lupany-cegielka-3d

Above: Homebook.pl

Jeśli chcecie dostać deski jak w powyższej realizacji możecie udać się tutaj

Źródło: tutaj

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw komentarz