Interior Kids Moje Wnętrza

Pokój dziecięcy – zaglądajcie do Franka

Chyba każdy marzył o wyjątkowym miejscu w dzieciństwie i wyobraźnia zaprowadzała go do ciekawych, a zarazem tajemniczych i przytulnych miejsc. Zawsze chciałam stworzyć pokój dla mojego Syna taki, w którym chętnie będzie spędzał czas, czuł się bezpiecznie oraz miał możliwość ciekawego spędzania czasu ze swoimi znajomymi.

Głównym założeniem jaki projekt miał spełniać to przede wszystkim miejsce, jasne pobudzające kreatywność jednocześnie dające ukojenie, które umożliwiło by niezakłócony rozwój i odpoczynek dając możliwość przyjemnego zgłębiania wiedzy i odrabiania zadań domowych. Bardzo ważnym aspektem podczas wyboru wyposażenia począwszy od dużych elementów po te mniejsze mebli była jakość dla mnie to jeden z najważniejszych parametrów w architekturze zarówno tej małej jak i dużej, dodatkowo zwracałam uwagę na funkcjonalność wygląd.

Odwiedzając pokój na pierwszy plan wychodzi podwyższone łóżko, które pozwala obserwować swoje królestwo z wyższej perspektywy, jednocześnie zapewnia możliwość zagospodarowania miejsca pod nim. Przestrzeń wolna zostaje wykorzystana do przechowywania i zabaw bo tam również jest miejsce na tajną bazę. Franek prosił o zamówienie mebli nieco innych niż Krzysia i padło na wybór kolekcji Inmondo Minimondo. Drewno brzozowe łączone z lakierowanymi elementami wykonanymi z mdf. Muszę przyznać, że zarówno kolekcja Funflex jak i Minimondo zachwyca przemyślanym designem i bardzo oryginalnymi rozwiązaniami dla łóżek.

Na podłodze tak samo jak u Krzysia leży śmietankowa wykładzina która ma nadawać przytulności, miękkości i chronić drewnianą jodełkę, która pod nią leży. Na ścianach ułożona jest drewniana boazeria z wieńczącą listwą również z marketu budowlanego. Przy suficie natomiast spójnie do reszty tej kondygnacji została wklejona sztukateria (listwa przysufitowa) model CX 127 od marki Orac Decor.

Wertykalne grzejniki żeberkowe są od marki Instal Projekt model Tubus.

Podobno człowiek 1/3 życia spędza podczas snu zatem jest to istotnie ważny długi okres i niezwykle znaczący dla naszego zdrowia. O zdrowy sen w naszych pokojach dziecięcych dbają materace od JANPOL .

Na końcu warto przyjrzeć się dwóm lampom przysufitowym, które niezwykle lubię i śmiało można o stwierdzić, iż są bardzo używane w moich projektach. Jest to model Echo 60 od marki RAMKO. Dają przepiękne światło ozdabiają sufit i pomieszczenie jednocześnie są wysoko powieszone nie przestrzeni a w zasadzie jej obioru.

tu więcej informacji i opowiastki o pokoju

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw komentarz