Lifestyle

Woda – lekarstwo na migrenę, podstawa życia?

bigpreview_Water H2O

Cierpicie na migreny ? Cera pozostawia wiele do życzenia? Mimo młodego wieku bolą was plecy? Odmawiacie sobie słodkości a brzuch wciąż jak piłka ? Nie możecie się skupić i jesteście wiecznie zmęczeni?

Jeśli odpowiecie „Tak” na którekolwiek z powyższych pytań to powinniście zadać sobie kolejne. Ile szklanek czystej wody wypijasz dziennie? Jeśli odpowiedzią jest „nie lubię wody” albo „wody wcale, ale pije dużo soków i kawy” to prawdopodobnie Wasze dolegliwości spowodowane są odwodnieniem.

Woda to nasze życie. Będąc w łonie matki jesteśmy wodą otoczeni, rodząc się nasze ciało to nawet w 75% woda, kiedy dorośniemy wartość ta obniża się, ale wciąż stanowi większość naszego ciała. Nasze płuca to w ok 80% woda, mózg czy serce 70%, nawet nasze rusztowanie jakim są kości to w 30% woda. Woda jest niezbędna w procesie budowy komórek, chroni nasz mózg i zapewnia amortyzację ruchów naszego kręgosłupa. Co równie ważne pozwala pozbyć się toksyn z naszego organizmu.

Codziennie przeciętny człowiek traci około 2,5 l wody. Jeśli nie pijemy wody to nie uzupełniamy jej braku a nasze ciało musi magazynować a potem pożyczać wodę aby poprawnie funkcjonować. Dr med. Don Colbert w swojej książce opowiada o pacjencie, który cierpiał na bardzo silne bóle pleców, które paraliżowały mu życie. Mimo że przeszedł on wiele różnych badań lekarze nie potrafili znaleźć przyczyny. Kiedy pacjent trafił do Dr Colberta ten zapytał się go ile wody pija dziennie, kiedy usłyszał, że góra szklankę dziennie, od razu wiedział, że jest to przyczyna problemu i zaleciła zwiększenie spożycia wody, a bóle ustały. Przyczyną było „pożyczanie” przez organizm pacjenta wody z dysków w kręgosłupie.

Wszędzie na około, zwłaszcza teraz latem, możemy podziwiać piękne wysportowane ciała biegające, jeżdżące na rowerach czy rolkach, prężące się do nas z plakatów czy czasopism. Często ten obrazek wzbogacony jest o butelkę wody. Woda w dużej mierze jest przyczyną ich pięknego ciała. Dlaczego? Bo pomaga im wypłukać toksyny z ciała, a tych mamy, zwłaszcza mieszkając w miastach, zbyt wiele w naszym codziennym życiu. A ponadto osoby, które regularnie piją odpowiednie ilości wody nie zmuszają swojego ciała do jej magazynowania. Opuchnięte palce, nogi, trochę zbyt wiele centymetrów tu i ówdzie może być spowodowane wodą, która zmagazynowana została „na czarną godzinę”. Jednym z pierwszych kroków do odchudzania jest wyrobienie w sobie nawyku picia wody. Przez pierwsze dni mamy wrażenie, że spędzamy dzień w toalecie, ale po kilku dobach wszystko wraca do normy, a my możemy świętować utratę wagi.

Jeśli zastanawiacie się dlaczego soki, kawa czy herbata nie są dobrym sposobem na uzupełnianie niedoborów wody to przyczyny są dwie i nazywają się cukier i kofeina. Sama nie wyobrażam sobie dnia bez małej czarnej, jednak wiem, że zaraz po kawie muszę napić się wody, gdyż kofeina zawarta w kawie, jak i jej podobna teina z herbaty, odwadniają nasz organizm. Jeśli chodzi o soki to te świeże pomagają nam uzupełnić płyny a ponadto są bogate w witaminy i minerały, które są niezbędne dla życia, trzeba jednak pamiętać, że w piciu soków trzeba zachować umiar gdyż owoce bogate są w cukry i dlatego powinniśmy pić je dla zdrowia, lecz z umiarem. Soki z kartonu oprócz ogromnych ilości cukru nie wnoszą nic dobrego do naszej diety. Nie będę nawet wspominać gazowanych słodzonych napojów, które trują nas składnikami chemicznymi, tuczą cukrem i często odwadniają gdyż ich składem jest kofeina.

Jeśli zastanawiacie się ile CZYSTEJ WODY powinniście wypijać codziennie to Dr Colbert podaje nam łatwy sposób, aby to policzyć. Twoja Waga : 10 x 0,3l = liczba litrów wody dziennie. Czyli dla kobiety ważącej 55 kg równanie będzie wyglądać tak 55 : 10 x 0,3 = 1,65 l Pamiętajcie jednak, że w ciepłe dni potrzebujemy często pić więcej!
Jak zacząć? Zacznijcie od szklanki, postawcie ją przy monitorze i sprawdzając pocztę czy fejsa łyczkami popijajcie, następnego dnia zróbcie to samo, ale kolejną szklankę wypijcie oglądając swój ulubiony serial czy czytając książkę, trzeciego dnia zróbcie to samo, ale dodajcie kolejną np. stojąc w korku czy jadąc tramwajem. Ważne, żeby pić wodę łyczkami i wyrobić sobie nawyk jej picia. Nim się obejrzycie będziecie robić to automatycznie, tak jak zmieniacie biegi w samochodzie, czy piszecie na klawiaturze, a w konsekwencji Wasze ciało będzie piękniejsze a Wy będziecie rześcy i będziecie mieć dużo energii.

O tym jaką wodę pić następnym razem!
Na zdrowie !

Źródło zdjęcia tutaj 

Artykuł stworzony dla Model’s Outfit przez Berenikę z Pesca Fresca 

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  hallu forte
  Listopad 16, 2015 at 8:27 am

  Artykuł tematycznie dobrze opisany to dla mnie najważniejsze, Naprawdę dziękuję.

 • Reply
  Arkadiusz Witczak
  Luty 4, 2016 at 11:16 pm

  Niebanalne tezy. Zamierzam tutaj spoglądać. W jakim czasie będą inne wpisy?

 • Zostaw komentarz