Lifestyle

Najpiękniejszy widok.. Macierzyństwo to dar. ROZDANIE.

Najpiękniejszy widok, to te niewinne, wielkie, niebieskie oczy tuż po przebudzeniu.
Taką słodką miną wita mnie Franek nad ranem bądź po południowej drzemce. Wyspany, pełen radości  i energii, gotowy do zabawy z Mamą. Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem dzieci są największym skarbem, iskrą, która nadaje sens naszemu życiu. Dzięki Frankowi nawet w nocy o zacnej godzinie 3 pełna miłości wstaję by pospieszyć do niego. Synuś mnie tak fajnie woła “MaMama” by podczas ząbkowania dostać trochę mleka dla ukojenia i pomocy w zasypianiu 🙂
Macierzyństwo to dar, który nie wszystkim jest dany. Drogie Mamy doceńmy, to że mamy dzieci i ma nas kto budzić, wyrywać włosy z głowy podczas zabawy, pobrudzić nam piękną suknię tuż przed wyjściem na ważne spotkanie. To jest właśnie takie urocze, ta zabrudzona sukienka..
Czytam wypowiedzi niektórych blogowych Mam i nadziwić się nie mogę jak narzekają, że nie mają czasu dla siebie, ani sekundy by poczytać ciekawą książkę. Czy może porozmawiać spokojnie z mężem. Nie mogą znaleźć czasu ani siły by ubrać się ładnie, bo noszą przecież tylko dres i inne bzdury, których czytać się po prostu nie da. Tak, jak zostaniesz matką to przecież nie masz czasu na nic, zasuwasz w dresie, stoisz w miejscu jesteś nieoczytana, nie obyta ze światem i nowinkami.. Co za bzdura… ! Jak ja kocham jak ktoś tak się użala nad sobą. Koniec :P!
Po prostu niektóre Mamy, nie umieją organizować sobie czasu.  Mam kuzynkę, parę lat starszą ode mnie, ma dwójkę dzieci. Jest zawsze wymalowana, zadbana pachnąca, świetnie gotuje i przy tym zajmuje eksponowane stanowisko w jednej z najbardziej w Europie. Ani razu nie słyszałam głupiego gadania,  użalania się nad sobą, nie sposób dostrzec chaosu czy dezorganizacji w jej życiu. Czasami tylko wspomina się, że tęskni za dzieciakami, kiedy wyjeżdża do innego miasta albo za granicę na kilka dni. Potrafi tak zorganizować swój wolny czas, by znaleźć chwilę na ulubioną lekturę. Zawdzięcza to swojej skrupulatności, konsekwencji i dążeniu do postawionego sobie celu. Dzieci kuzynki chodzą spać o 19, w związku z powyższym ma dla siebie i męża trochę czasu… a przy tym jest jedną z najcieplejszych czułych i wyrozumiałych Mam.
Co lepsze nawet jak organizuję sobie tak dzień a nawet tydzień, że mogę pozwolić sobie na wiele rzeczy. Macierzyństwo w ogóle * mnie nie ograniczyło, nauczyło lepiej, konstruktywniej wykorzystywać czas, organizować dzień i pracę, ale do tego musiałam dojrzeć i trochę się tego nauczyć. Mam jeszcze większą mobilizację by dążyć do postawionych sobie celów.
*Nawiązując do zdania macierzyństwo w ogóle mnie nie ogranicza, dobrze, no poza wyjazdem w egzotyczne tropiki czy spontaniczny wypad do nieodkrytej przez nas Tajlandii.
Mój blog ma dawać Wam energii, podnosić na duchu i uczyć pozytywnego myślenia, a nie ciągłego narzekania.. Komu się chce tego słuchać! Przy okazji chcę pokazać Wam jak jest u mnie może komuś pomogą treści zawarte tutaj w dokonywaniu wyborów zakupów czy metod wychowawczych. Może ktoś będzie zmagał się z podobnymi wyzwaniami :0)
Przyszło mi do głowy by podzielić się z Wami takimi przemyśleniami!

 

W korespondencji e-mailowej zostałam poproszona przez Was o pokazanie pościeli i wnętrze łózka z poprzedniego wpisu. Wiadomym jest, że Franeczek ma więcej niż jeden zestaw pościeli. Jak piorę, wietrzę i trzepię nasz model z lisicą, zakładam zaprojektowane przeze mnie zestawienie szarych zygzaków z miętowymi pasami, które zrobiła dla mnie kochana DollyShop, przesympatyczna kobieta!

 

Jak widać tetra zwana przeze mnie szmatką zawsze towarzyszy Franiowi w łóżku 🙂

 

 

 

Na zdjęciu Szumiś-Whisbear, Franek bardzo go polubił, ale nie bardziej od szmato-tetry.

W związku z tym, że tyle z Was interesowało się “suszącym” misiem, postanowiłam zorganizować rozdanie, będziecie miały możliwość zdobyć jednego z trzech Misiaków:)

Oto zasady :
 Organizatorem zabawy jestem ja, a do wygrania są 3 różne Szumisie- Whisbear.
1. Aby mieć szansę na otrzymanie jednego z nich, należy w komentarzu pod postem na fb– tu, napisać co lubicie robić z Waszym Dzieckiem. Pytanie jest bardzo ogólne, czekam na fajne opowiastki. Dotyczy Mam w ciąży również, przecież jesteście z Waszym Dzieckiem cały czas 🙂  Mile widziane zdjęcia 🙂
2. Polubienie
Szumisie i Model’s Outfit na Facebooku. Proszę również o udostępnienie konkursu na fb.
3. Zabawa trwa od 15.03 -23.03.2015, do godziny 12. a szczęśliwi zwycięzcy zostaną ogłoszeni na blogu i blogowym facebooku w poniedziałkowy wieczór.
4. W zabawie może wziąć każdy, ale wysyłka wygranych Misiaków możliwa jest na adresy w Polsce.
 To jak? Zaczynamy?
Pościel: Dolly_Shop  i tutaj
Miś: Whisbear
Tetra: Pink no more 
Franek ubrany w:
Sweterek i Spodnie: Mayoral
Body słonie F&F
Maskotka jedni mówią, że to ząb inni zając Oh Mama

Zdjęcia: Aleksandra Gaff

You Might Also Like

7 komentarzy

 • Reply
  Julia Goch
  Marzec 16, 2015 at 7:29 am

  Jest przepiękny ten Twój synek! Ja czekam na swojego małego Wiktora 🙂
  Pozdrawiam serdecznie, MÓJ BLOG/ KLIK :))

 • Reply
  Kelly
  Marzec 16, 2015 at 7:29 am

  Such a cuuutie!! 🙂
  Love the photos!

 • Reply
  Kasia Models Outfit
  Marzec 20, 2015 at 9:51 pm

  a kiedy będzie Wiktorek :)? :*

 • Reply
  Kasia Models Outfit
  Marzec 20, 2015 at 9:53 pm

  zapraszam do konkursu :*

 • Reply
  Feeby
  Marzec 31, 2015 at 7:22 pm

  Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu internetowego Feeby.pl! Duży wybór obrazów zadowoli każdego zainteresowanego upiększaniem. Kup obraz na płótnie, w ramie MDF lub plakat w ramie. Wybierz z setek motywów, w kategoriach takich jak: obrazy do sypialni, salonu, kuchni lub dla dzieci. Zamów też ozdobne ramki na swoje zdjęcia lub plakaty, aby dodać pokojowi uroku.

 • Reply
  MamaZone
  Kwiecień 26, 2015 at 6:29 pm

  Oby jak najwięcej takich wpisów. Rzeczywiście na blogach o macierzyństwie można często spotkać dużo malkontenctwa. Oczywiście jest to nieraz sporo wyrzeczeń i często dużo to kosztuje naszego zdrowia, ale warto rozpatrywać w to w formie daru, który nie wszystkim jest dany.

 • Reply
  Majka
  Czerwiec 23, 2015 at 11:28 am

  Słodki maluszek 🙂 Bardzo fajne kolorki w łóżeczko 🙂

 • Zostaw komentarz