Interior Kids

Porady od A do Z jak stworzyć piękne wnętrze dla dorosłych czy dzieci.

Porady od A do Z jak stworzyć piękne wnętrze dla dorosłych czy dzieci.

PHOTOGRAPHY: Jola Skóra INTERIOR DESIGNER, STYLIST: Anna Olga Chmielewska / HolArt Studio

Kończę pracę nad nowym projektem, odświeżania wnętrza mieszkania na wynajem i przechodzę do następnego. By otworzyć umysł na nowe pomysły i inspiracje zaczęłam surfować po internecie. Z natłoku pomysłów, postanowiłam poukładać myśli i zobaczyć co oferują firmy, co nowego pojawiło się na rynku.

Zupełnie przez przypadek trafiłam na ten projekt. Rzadko się zdarza, żeby jakieś wnętrze dla dzieci tak do mnie przemówiło, ale to jest wyjątkowe, pokój jest po prostu cudowny. Delikatny, pastelowy, wypoczywam psychicznie od samego patrzenia na niego. Składam pełne wyrazy uznania dla twórców. Tym bardziej, iż zastosowali kilka tych samych elementów, które ja mam w swoim nowym projekcie 🙂 Chciałam z Wami podzielić tymi zdjęciami, żeby i Was zainspirować i pokazać kilka trików przytulnego, a zarazem mądrego wnętrzarstwa.

Kolorystka

Dobrze gdy w pomieszczeniach dominuje biel, plus delikatny pudrowy kolor w tle, do tego dokładamy kilka dodatków niezbyt krzykliwych i mamy to! Nie mówię, że to główne założenie, ale dla laików, zasada 3 kolorów delikatnych, które ze sobą pasują i komponują się, będzie jednym z najważniejszych przykazań. Dobrze gdy ściany są gładkie, jasne, gdy Wam się znudzą możecie kupić wallstikery np. tutaj albo tutaj z kropkami, gwiazdkami czy koronami w kolorze pastelowym złotym czy szarym. Dla tych którzy lubią tapety namawiam na jedną ścianę jeśli wzór jest intensywniejszy, jeśli bardzo, bardzo delikatny można pokusić się o wytapetowanie całego pokoiku. Dobrym pomysłem może być do 90 cm wysokości zastosowanie białej wysokiej listwy z krawędzią ozdobną łatwiej będzie utrzymać czystość (bo z tapetami bywa różnie). Meble najlepiej gdybyście kupili białe, mogą być też elementy drewniane czyli pokój mieszany. Jednak dobrze by było gdyby meble składowe nie były zbyt wzorzyste.

Rozłóżcie na czynniki pierwsze ten pokoik. Podstawa pomieszczenia czyli meble są białe, tapeta, delikatna śmietankowo-miętowa. Tym rozwiązaniom towarzyszy delikatna jasna, a zarazem ciepła szarość, gdzieniegdzie leży parę charakterystycznych kolorystycznych dodatków, które komponują się ze wcześniejszymi barwami. Warto projektując przestrzeń czy to dla dziecka czy siebie, zadbać o to by wszystkie tkaniny, materiały, kolory ścian czy tapety położyć obok siebie przez przystąpieniem do ostatecznych prac. Należy także dobrze zaplanować przestrzeń i lepiej jest wszystko rozrysować (z odwzorowaniem proporcji) anieżeli bieganie po pokoiku z meblami z dziwnym kombinowaniem jakie je teraz pomieścić, bo przecież pokój wydawał się większy?

PHOTOGRAPHY: Jola Skóra INTERIOR DESIGNER, STYLIST: Anna Olga Chmielewska / HolArt Studio

POKOJ_DZIECK_MARCIN_MROCZEK_03 (1)

POKOJ_DZIECK_MARCIN_MROCZEK_04 (1)

POKOJ_DZIECK_MARCIN_MROCZEK_05 (1)

PHOTOGRAPHY: Jola Skóra

INTERIOR DESIGNER, STYLIST: Anna Olga Chmielewska / HolArt Studio

Meble: Pinio Moon, Pościel, lampki: Lamps and Comapany, Dywan: Lorena Canals, Zasłony i Fotel: Dekoria.pl, Tapeta: Ferm Living, Naklejki: Mohome

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Magda
    Marzec 18, 2016 at 8:53 am

    Dla mnie super!

  • Zostaw komentarz