Fashion Interior Lifestyle

Własny biznes – jak osiągnąć sukces i spełnić marzenia? Mam coś dla Was

LOGO 2

Jakiś czas temu pisałam Wam o swojej decyzji, o założeniu firmywłasnego biznesu.

Praca u kogoś, też nie jest łatwa, nie mogę powiedzieć by było to pójście na skróty czy wręcz łatwiznę, jednak wykreowanie własnego biznesu to prawdziwe wyzwanie.

Jest niczym samotna wyprawa w dżunglę, by w niej wziąć udział warto trochę przygotować w tą egzotyczną podróż. Przez przygotowanie, mam na myśli zasięgnięcie fachowej wiedzy z zakresu innowacyjnych szkoleń oraz łyknięcie wiedzy z zakresu marketingu czy nawet księgowości.

Często studiując nabywamy wiedzę, jednak w wąskiej dziedzinie, w której powoli stajemy się znawcami czy nawet specjalistami . Niejednokrotnie nasze pomysły, które biegają nam po głowie bywają świetne, jednak warto je przedyskutować i udoskonalić już na samym starcie, by jak najmniej uczyć się na błędach i jak najmocniej wystartować w przyszłość z mocnymi fundamentami wiedzy, czy to będzie usługa np. projektowanie wnętrz, produkt np. kocyki dla dzieci czy też blog/vlog :). Możecie robić wszystko czego tylko zapragniecie, jedynie musicie w to mocno uwierzyć i zacząć poszerzać wiedzę..  Przyznam Wam, że od kiedy wpadłam na pomysł realizacji swojej firmy Mo Home pobiegłam na mikro kurs, dzisiaj wiem, że muszę odbyć kolejne. Pewnie gdybym je przeszła wcześniej dzisiaj byłabym jeszcze dalej.

Wertując w sieci i obracając się w świecie biznesu z własną firmą postanowiłam poszukać nowych kursów dla siebie, ale i czegoś co mogę podsunąć Wam.

Jako, iż jestem fanką sprzętów z jabłuszkiem trafiłam na szkolenia organizowane przed  “iSupport” organizowane przez iSpot, który przeszkoli studentów i przyszłych przedsiębiorców.

Najtańszy z kursów kosztuje 50 zł kolejne odpowiednio 180 zł i 290 zł. 

 z czego całe kwota zostaje zwrócona na kartę podarunkową do iSpot, brzmi nieźle?

 W jaki sposób odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii? Jak z sukcesem rozkręcić startup?

Czy wreszcie: jak zarabiać w internecie? Na te i wiele innych pytań znajdą odpowiedź uczestnicy startującego właśnie projektu szkoleniowego firmy iSpot.

We wrześniu ruszył unikatowy projekt, który ma na celu edukowanie ambitnych, przedsiębiorczych ludzi w zakresie biznesu i nowych technologii.

Projekt, ufundowany przez firmę iSpot skierowany jest do studentów i do osób, które myślą o własnym startupie. Cykl szkoleń będzie odbywał się we współpracy z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości oraz z osobami, które opierają swoje doświadczenie na współpracy z ponad 1000 startupów. Zajęcia poprowadzą także szkoleniowcy z iSpot oraz bloger Andrzej Tucholski.

Nowe technologie i internet to wciąż, mimo upływu lat, pole do nieskrępowanego rozwoju przeróżnych pomysłów. Jak to się dzieje, że niektóre z nich odnoszą sukces, a inne popadają szybko w zapomnienie? Co decyduje o tym, że dany blog staje się hitem sieci, a ten czy inny vloger wyrasta do miana celebryty i staje się bohaterem kolorowej prasy? Jedno jest pewne. Nic nie jest kwestią przypadku. To konkretne decyzje i wiedza są decydujące. Dlatego warto zainwestować w swój rozwój.

W jaki sposób odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii? Jak z sukcesem rozkręcić startup?

To na nim dowiesz  się, jak dopracować model biznesowy, przetestować pomysł i zdobyć finansowanie na jego rozwój” skierowany jest do osób planujących rozpoczęcie swojej przygody z biznesem i założenie własnego startupu. Zostaną w jego trakcie poruszone kwestie takie jak: opracowanie skutecznego modelu biznesowego, szukanie inwestorów i kontrahentów, prezentowanie swoich pomysłów w atrakcyjny sposób. Najlepsze pomysły będą miały szansę realizacji. Najciekawsze z projektów uczestnicy będą mogli dopracować pod auspicjami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, a następnie przedstawić na komitecie inwestycyjnym, który dofinansuje najlepsze pomysły. Będą to niebagatelne kwoty, bo zaczynające się od 100 tysięcy złotych. W zamian komitet inwestycyjny obejmie 15 % udziałów w nowo powstałej spółce. Fundusze pochodzą z programu Seed Capital wspierającego innowacyjne projekty biznesowe.

„Jako Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości bardzo cenimy tego typu inicjatywy płynące ze strony biznesu. Projekt „iSupport” to szansa dla osób, które myślą o rozwinięciu skrzydeł w obszarze nowych technologii. Takiej wiedzy brakuje niestety w programach studiów, dlatego tego typu szkolenia są doskonałym uzupełnieniem informacji zdobytych na uczelni. Ważne jest to, że zajęcia będą prowadzone przez praktyków z dużym biznesowym doświadczeniem. To gwarantuje wysoki poziom i przydatność całego kursu” – ocenia Jacek Aleksandrowicz CEO & Founder Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej (kliknij tutaj) 

 

Drugi moduł szkoleniowy to: „Pasja w internecie”.  

Szkolenie „Pasja w internecie – jak się w niej realizować, jak na niej zarobić? Jak stworzyć dochodowego bloga/vloga z pomocą nowych technologii?” przeznaczone jest dla wszystkich studentów, którzy chcieliby, by ich działalność w internecie mogła stać się nie tylko hobby, ale też źródłem pozyskiwania środków finansowych. Jest to więc atrakcyjna propozycja dla wszystkich przedsiębiorczych, aktywnych i pomysłowych osób.

Pieniądze szczęścia nie dają, ale…

Ale każdy z początkujących blogerów czy vlogerów chciałby, by jego pasja zaczęła na pewnym etapie przynosić także zyski. W przypadku gdy nie zarabiamy na naszym blogu grozi nam utrata motywacji do działania i rozwijania swojej pasji dalej.  Kluczowe jest więc zarabianie na naszej aktywności w sieci. Jak to osiągnąć? Cóż, nie jest to takie proste pytanie. Pierwszy etap to oczywiście odpowiednia strategia. Bez niej ani rusz. A jeśli strategia to ustalanie celów i sposobów jak chcemy i w jakim czasie chcemy je osiągnąć. Wyznacz sobie kilka krótkoterminowych i jeden długoterminowy cel. To Cię zmotywuje, a drobne sukcesy dadzą Ci siłę by walczyć dalej. Najpierw więc odpowiedz sobie na pytanie: po co chcę zakładać bloga? Jaki jest mój cel? Odpowiedzi mogą być bardzo różne. Może chcesz podzielić się swoją pasją kulinarną z osobami w sieci, a może chciałbyś udzielać porad na jakiś konkretny temat, może wreszcie liczysz, że poprzez bloga poznasz osoby o podobnych do Twoich zainteresowaniach? To wszystko może się oczywiście wydarzyć a jeśli z głową pokierujesz swoimi działaniami połączysz te cele z osiąganiem zysku, zarabianiem na swoim blogu czy też vlogu.

Gdy już określisz swoją strategię czas, by ją wdrożyć. I tu kluczowa sprawa, dla każdego szanującego się blogera czy vlogera. Najważniejsze jest zaufanie i wiarygodność. Nie daj się skusić na szybki, zwykle mały, zysk związany z ofertą, która nadwyrężyłaby Twoją wiarygodność. Nie warto. Powoli buduj swoją markę eksperta w danej dziedzinie, a to z pewnością zaprocentuje. Dbaj o swój wizerunek, spraw by był on spójny. Jeśli piszesz czy mówisz, że coś robisz – rób to naprawdę. Internauci są bardzo wyczuleni na wszelkie przejawy fałszu i nie tego oczekują od blogerów, których czytują lub vlogerów, których oglądają. I ostatnie. Nigdy się nie poddawaj. Dąż do celu małymi krokami a na pewno tam dotrzesz.

Tak o projekcie mówi znany psycholog biznesu i bloger Andrzej Tucholski:

“Wierzę, że nie ma ważniejszej rzeczy w życiu twórcy niż rozwój, głód wiedzy, wieczne sięganie po coś nowego, czegoś, czego się jeszcze nie wie. Dzięki internetowi można dużo podstawowych informacji pozyskać za darmo, a wiedza zaawansowana jest przystępna i może sobie na nią pozwolić nawet student. Sam przeszedłem tę ścieżkę i bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z iSpot przy projekcie iSupport mogę być teraz jej częścią dla innych, dopiero zaczynających swoją przygodę! Lubię dzielić się wiedzą a kontekst tych szkoleń wpasowuje się 100% w moje prywatne zainteresowania.”

Więcej bardziej szczegółowych wskazówek dotyczących zarabiania na blogu otrzymają uczestnicy szkolenia w ramach projektu „iSupport”.

Koszt szkolenia dla studentów to jedynie 50 zł,

Dla absolwentów 180zł. Kwota te będą zwrócone uczestnikom na karcie podarunkowej do wykorzystania w sklepach iSpot. Całe szkolenie będzie odbywać się na sprzęcie firmy Apple. Aby zapisać się na szkolenie należy zarejestrować się na stronie www.ispot.pl/isupport. Dla absolwentów 180zł.  Szkolenie potrwa dwa dni. (klik)

Partnerami programu są Startup Academy, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz blog AndrzejTucholski.pl.

Partnerami medialanymi są Gazeta.pl, RmfMaxxx, INN Poland, Mam Startup, Głos Mordoru, dlastudenta.pl, Mediarun i Sukces Pisany Szminką.

Oba moduły szkoleniowe będą prowadzone na sprzęcie marki Apple. Szkolenia zakończą się egzaminem, a uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Wszyscy chętni mogą rejestrować się na specjalnej stronie internetowej: www.ispot.pl/isupport.  Opłata za szkolenie będzie w całości zwrócona uczestnikom na karcie podarunkowej do wykorzystania w sklepach iSpot. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szkolenia będą organizowane w 4 dużych miastach:

Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wroclaw 🙂

Zrzut ekranu 2016-09-27 o 16.17.34

.

 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    monika
    Wrzesień 30, 2016 at 6:32 pm

    o proszę, jak widać nie tylko ja jestem pod wrażeniem akcji iSpot. trzeba przyznać, że mogłoby być więcej takich inicjatyw

  • Zostaw komentarz