Kids Lifestyle Tests

Fotelik do jazdy tyłem RWF ważne zasady i kryteria plus konkurs.

Fotelik do jazdy tyłem RWF ważne zasady i kryteria plus konkurs.

pierwszy fotel dla niemowlaka do auta

Fotelik do jazdy tyłem RWF 

Rozpoczęły się upragnione wakacje, które tak bardzo były wyczekiwane przez rodziców starszych dzieci w wieku szkolnym. To czas kiedy zwolnieni z schematu dnia i obowiązku szkolnego w końcu mogą pomyśleć o wymarzonych wczasach z wszystkimi członkami rodziny bez żadnych ograniczeń. Teraz tak naprawdę wystarczy znaleźć palcem miejsce na mapie i przygotować rodzinę na wyjazd.

Jakiś czas temu pisałam Wam post, który poruszył Was bardzo mocno dot. zwiększonego bezpieczeństwa  dla dzieci które podróżują tyłem. tutaj

Dzisiejsza odsłona 4 miesięcznego Krzysia będzie to dla Was bardziej oczywista, bo dzieci małe do pierwszego roku życia ( ważna korelacją z wagą) wszystkie podróżują tyłem. Tu nie spotkałam się z wyjątkami, każdy rodzić wie, że podróżujemy tyłem i tylko tyłem.

By było bezpieczniej czy wiesz, że :

przed zakupem warto sprawdzić czy fotelik przeszedł przez testy, np. ADAC bądź testy RWF i jak w nich wypada ?

Czy wiecie, że przewożenie dzieci z przodu u boku kierowcy nie jest bezpiecznym miejscem?

– a wszystko za sprawą, iż kierowca bezwarunkowo – jako odruch chroni  siebie.

Niemniej jednak trudno Mamom podróżować z rozpłakanym maluchem z tyłu, to

Pamiętajmy o wyłączeniu przedniej poduszki powietrznej.

Ja swoje dzieci przewożę z tyłu z dwóch powodów:

bo bezpieczniej, a po drugie w moim aucie nie można wyłączyć przedniej poduszki powietrznej i nie dlatego, że jest stare, a  taką politykę przyjęła marka.

Podobno najbezpieczniej jest za pasażerem

Zwracajmy uwagę na prawidłowe zapięcie pasów fotelika- jakiś czas temu pisałam, iż należy dziecko zapiąć tak mocno jak się je kocha. Co za tym idzie zostawiając luz na dwa palce.

Zwróćmy uwagę czy dobrze wpieliśmy fotelik do bazy jeśli np. z takiego rozwiązania korzystamy bądź czy dobrze przepasaliśmy fotel pasem (nie może być poskręcany). Pomocnym podczas montażu i nauki obsługi fotelika może okazać się filmik instruktażowy od producenta zamieszczony na popularnym kanale youtube LINK

Przed zakupem warto przymierzyć fotelik do auta, dotyczy szczególnie fotelików dla starszych dzieci czyli drugi i kolejne.

Foteliki CYBEX posiadają dodatkowo teleskopowy system L.S.P, który w połączeniu z aborbującą energię skorupą fotelika pochłania siły powstałe przy uderzeniu bocznym, dlatego warto pamiętać, aby użyć także tego zabezpieczenia.

To tylko kilka rzeczy, których należy dokonać, których sprawdzenie zajmie nam kilka chwil. Jednak to wszystko sprawi, że radośnie pełni uśmiechu dotrzemy do upragnionego miejsca wypoczynku. My za jakiś czas wybieramy się na pierwsze wspólne dłuższe wakacje z Frankiem i Krzysiem, kilka długich weekendów mamy już za sobą, jeszcze nie wiemy czy wyjazd będzie obejmował Polskę czy może Południe Europy, jedno jest pewne ruszamy.

Dziękuję Wam, za to, że tu jesteście i zaglądacie na naszego bloga.

Tym razem postanowiłam zorganizować dla Was zabawę wraz z marką Cybex

z bardzo ciekawą nagrodą. Abyście zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dziecka podczas podróży samochodem.

“zadbaj o bezpieczną podróż swojego dziecka”

KONKURS 

Jeśli już lubisz profil na FB CYBEX oraz Models Outfit i chcesz wziąć udział w konkursie to wystarczy, abyś:

jeśli jesteś użytkownikiem facebook’a:

Konkurs “zadbaj o bezpieczną podróż swojego dziecka”

Jeśli jesteś użytkownikiem Facebook’a i lubisz profile Model’s Outfit i CybexPL:

1. W komentarzu pod wpisem konkursowym na profilu Model’s Outfitodpowiedz na pytanie “Gdzie planujesz wybrać się samochodem w wakacje i dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać fotelik CloudQ?” Pełna dowolność w wyrażaniu siebie i swoich emocji. Możesz napisać kilka słów, nie oczekujemy elaboratów. Konkurs skierowany do wszystkich dziadków rodziców przyszłych Mam

2. Dodatkowo możesz udostępnić grafikę konkursową i oznaczyć profil Model’s Outfit oraz CYBEX

 

 1. Jeśli jesteś użytkownikiem Instagrama
 1. Napisz  pod wpisem konkursowym swój komentarz z Twoją odpowiedzią na pytanie: Gdzie planujesz wybrać się samochodem w wakacje i dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać fotelik CloudQ?
 2. Udostępnij grafikę konkursową, którą znajdziesz na moim Instagramie Model’s Outfit @modelsoutfit oznacz ją @modelsoutfit oraz @cybex_global i umieścić pod tym postem hasztag #cloudq #bezpieczniezcybex #modelsoutfit. Następnie oznacz @modelsoutfit oraz @cybex_global.
 3. W komentarzu pod postem konkursowym zaproś 5 znajomych  poprzedzając ich profile “@” zapraszając tym znajomych do zabawy z Cybex i Model’s Outfit
 4. Jeśli jeszcze nie obserwujesz, zaobserwuj profil Model’s Outfit oraz CYBEX

czas trwania konkursu od 12.07.2017 – 04.08.2017

Wszystkie informacje konkursowe i regulamin będą dostępne na blogu www.modelsoutfit.pl

kryteria wyboru komisja złożona z zespołu cybex i mojej skromnej osoby

fotograf: Paulina Śliwińska 

szokująca prawda o fotelikach

szary fotel do jazdy tyłem

Regulamin konkursu „Podróżuj bezpiecznie z CYBEX”

 1. Postanowienia ogólne.

1.1. Niniejszy regulamin określa organizatorów konkursu „Podróżuj bezpiecznie z CYBEX”, zwanego dalej „Konkursem”, jego zasady, warunki uczestnictwa, czas trwania konkursu oraz nagrody dla zwycięzców.

1.2. Organizatorem Konkursu jest „Model’s Outfit wraz z marką CYBEX” zwana dalej „Organizatorem”.

1.3. Uczestnikami Konkursu mogą być osoby pełnoletnie, które zgłosiły się do konkursu w terminie od 12.07.2017 do 04.08.2017 r.

1.4. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora i firm współpracujących z organizatorem w ramach Model’s Outfit i CYBEX oraz członkowie ich najbliższej rodziny. Przez członków najbliższej rodziny, o których mowa powyżej rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, rodziców małżonków i osoby pozostające w stosunku przysposobienia z pracownikiem.

 1. Czas trwania konkursu:

2.1.Konkurs trwa od dnia 12.07.2017 do 04.08.2017 r.

 1. Zasady konkursu

3.1. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie się do konkursu przez fanpage „ModelsOutfit” na Facebooku lub profil @modelsoutfit na Instagramie do 4.08.2017r.

3.2. Zgłoszenie, określone w pkt. 3.1 powyżej, będzie odbywać za pośrednictwem dwóch serwisów społecznościowych:

 1. a) fanpage „ModelsOutfit” na Facebooku, na którym, w komentarzu, pod wpisem konkursowym  zgłaszający będzie musiał odpowiedz na pytanie: “Gdzie planujesz wybrać się samochodem w wakacje i dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać fotelik CloudQ?”. Następnie zgłaszająy powinien udostępnić grafikę konkursową która znajduje się na fanpage „ModelsOutfit”, oznaczając profile: @modelsoutfit oraz @cybexPL.

lub

 1. b) profil @modelsoutfit na Instagramie, pod wpisem konkursowym  zgłaszający będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: “Gdzie planujesz wybrać się samochodem w wakacje i dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać fotelik CloudQ?”. Następnie udostępnić grafikę konkursową z fanpage „ModelsOutfit”, oznaczając profile: @modelsoutfit oraz @cybexPL i dodać hashtagi: #cloudq #bezpieczniezcybex.

3.3. Zwycięzcą konkursu zostanie jedna osoba, wybrana przez komisję złożoną z osób wybranych przez Organizatora, w terminie do 09.08 2017 r. Zwycięski komentarz zostanie opublikowany na fanpage „ModelsOutfit” na Facebooku.

Warunkiem otrzymania nagrody jest spełnienie wyżej przedstawionych wymogów zgłoszenia.

Zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie oznacza nieodwołalne wyrażenie zgody przez Uczestnika na nieodpłatne i nieograniczone rozporządzanie i korzystanie przez Organizatora nadesłanych prac konkursowych, w tym w zakresie publicznego rozpowszechniania oraz udzielania wszelkich upoważnień w tym zakresie osobom trzecim.

Organizator z chwilą przekazania nagrody nabywa autorskie prawa majątkowe do nagrodzonych prac w zakresie, w jakim mogą one stanowić przedmiot prawa autorskiego.

 

 • Nagroda

4.1.Nagrodą dla zwycięzcy jest :

NAGRODA: Fotelik samochodowy CloudQ, marki CYBEX w kolorze Graphite Black Dark Gray. (Fotelik do jazdy tyłem RWF)

4.2.Nagrody nie podlegają wymianie na inne ani zamianie na równowartość w gotówce.

4.3.Ewentualny podatek od nagród opłacany jest przez Organizatora.

 1. Postanowienia końcowe
  1. . Wszyscy uczestnicy Konkursu objęci są postanowieniami niniejszego regulaminu.
  2. . Treść niniejszego regulaminu będzie udostępniona do wglądu wszystkim uczestnikom na blogu www.modelsoutfit.pl przez cały okres trwania Konkursu

 

You Might Also Like

7 komentarzy

 • Reply
  Asia
  Lipiec 12, 2017 at 1:28 pm

  Warto by było tez napisać że nie każdy fotelik pasuje do każdego auta. A przed zakupem trzeba przymierzyć fotelik. Dla niemowlaka kąt mierzony w miejscu główki powinien wynosić 35-45 stopni. Można to zmierzyć za pomocą telefonu i aplikacji. Dodatkowo najbezpieczniejsze miejsce do przewożenia to z tyłu za pasażerem. Z dwóch powodów, bo jeśli się coś dzieje to możemy dostać sie do dziecka od strony pobocza a po drugie kiedy dziecko starsze wypnie nam sie z fotelika i wyjdzie z auta to wyjdzie ma pobocze a nie na drogę. Fotelik cloud q mamy i bardzo polecamy.

  • Reply
   Kasia
   Lipiec 12, 2017 at 2:37 pm

   juz dodaje 🙂 🙂

 • Reply
  Magda
  Lipiec 12, 2017 at 7:37 pm

  Świetna nagroda ale wygrać u Ciebie to jak trafić w totka 😉

  • Reply
   Kasia
   Lipiec 12, 2017 at 11:04 pm

   myślę, że nie będzie tak źle. W totka to 1 do 12 mln prawdopodobieństwo z tego co mi się wydaje ( kiedyś to liczyłam:) a tyle chyba osób nie będzie walczyło.. w związku z czym dawaj próbuj 🙂

 • Reply
  Gosia
  Lipiec 23, 2017 at 5:27 pm

  Ja nie potrafie sobie poradzić z oznaczeniem przy udostepnianiu waszej grafiki konkursowej. W jaki sposob mam to zrobic ? Help

  • Reply
   Kasia
   Lipiec 25, 2017 at 10:52 am

   Na facebooku czy na inastagramie :)? chętnie podpowiem i pomogę 🙂 czekam na kontakt 🙂

 • Reply
  Anita
  Sierpień 29, 2018 at 6:12 pm

  Swojego malca tyłem do kierunku jazdy woziłam najdłużej jak się dało. Aktualnie dla swego starszaka używam fotelik i alternatywne zabezpieczenia, jak Smart Kid Belt z których korzystałam w taksówce czy w wynajmowanym aucie podczas wojaży po Unii Europejskiej. Alternatywne urządzenie sprawdza się rewelacyjnie. Łatwo się je stosuje, a dodatkowo jest bardzo lekkie więc zmieści się nawet w damskiej torebce. Bądźmy odpowiedzialnymi rodzicami i dbajmy o bezpieczeństwo dziecka w każdym środku lokomocji.

 • Zostaw komentarz