Interior Lifestyle Moje Wnętrza

Śmiałe zmiany w elewacji, nowe okna w domu.

mohome

Pamiętam moment mojego pierwszego spotkania z domem, omal nie spadałam z krzesła, kiedy otworzyłam email ze zdjęciami nieruchomości na sprzedaż. Wręcz nie wierzyłam, że ktoś chce ją sprzedać, a mnie jest dane w ogóle oglądać to tajemnicze miejsce. Byłam pewna, że nie będę w stanie jej kupić, a wysłany email, chyba nie miał trafić w moje ręce. Kiedy zadzwoniłam do nadawcy, okazało się, że obecni właściciele przeprowadzili się za granicę i trudno było im się opiekować zdalnie domem.

Zagraniczny inwestor z polską żoną, kochali detal, zawalczyli o bryłę uzdrawiając jej wygląd, wymieniając większość bardzo starych okien, poprawiają przy okazji elewację, fundamenty i instalacje.

Mimo, wielu wykonanych prac, poprzednim właścicielom brakowało już siły i wizji pewnie na dalsze remonty i ulepszenia. Uznali, że to co wykonali jest wystarczające i dach który był szczelny nie wymagał termoizolacji, skoro i tak poddasze jest nieużytkowe. Okazało się, iż zabrakło jednego komina ( który kiedyś był). Nie wiedzieć czemu zniknął. Jakie ogromne było moje zaskoczenie, podczas ekspertyzy, jak stała grupka inżynierów na poddaszu patrząc z niedowierzeniem w inwentaryzacje i stan faktyczny 😀

To zaś skłoniło mnie od razu do myślenia o dachu jako miejscu do życia, które można ocieplić, koniecznie odtworzyć komin i doświetlić. Uwierzcie mi, że prace przy takim dachu są na tyle kosztowne, iż okna i doświetlanie to zabieg wykonany tak jakby okazji. Jednak jeśli zmierzyłam się z wizją i koniecznością zmian, to była najlepsza decyzja. Nie wyobrażam sobie tego dachu i wnętrza bez tych ogromnych połaci szkła od VELUX o których już Wam wspominałam i ponownie do nich wrócę, kiedy uporamy się z wykonaniem pełnej konstrukcji płyt Gk i wygładzeniem ścian. Wtedy też będę Wam mogla pokazać jak one działają, na czym polega system Active i inteligentne sterowanie oknami i roletami 🙂

dom z dusza

Kolejnym miejscem zmian był salon, ale o nim również osobno się rozpiszę pewnie przy okazji zmian we wnętrzach, bo przecież zmienił swoją wielkość i kształt etc.

Pamiętam jak weszłam do wnętrza ówczesnego salonu i zobaczyłam wykusz z pięknymi oknami, przez które wpadało słońce przedzierające się przez już przez bogato obrodzone w wiosenne liście drzewa. Pierwsza myśl jaka mi towarzyszyła, iż tych pięknych okien jest za mało, zwłaszcza w dalszej części salonu, gdzie tworzy się ciemna pustka, a sam jasny wykusz nie doświetla równomiernie całego pomieszczenia.

Moja Mama cały czas się dziwiła po co ja to ruszam, po co w to ingeruje, nie spodziewała się, że zmiana będzie taka fenomenalna, a salon zaleje masa zachodniego słońca. Dzięki tej adaptacji, w salonie przez cały dzień jest słońce, od wschodu, aż do późnego zachodu.

architekt wnetrz

Zmiany doświetlenia wnętrz zmieniły dom przede wszystkim od zewnątrz. Oceńcie sami jak wygląda bryła z zewnątrz patrząc na elewację zachodnią

Zostawiam Wam model okien, gdyby ktoś szukał lub potrzebował właśnie takich lub podobnych:

 • okna GGU UK08 006621, wymiary 134×140 elektryczne uchwyty górny
 • okno GGU UK04 0066, wymiary 134×98
A tak wygląda to wspaniałe okno od strony salonu.

Mam nadzieję, że podobał się wpis: ” Śmiałe zmiany w elewacji, nowe okna w domu” Zdradzę Wam, że na południowej elewacji też dokonałam zmian, a sypialni, będą nie tylko okna połaciowe. Pojawiają się szklenia inspirowane jednym z pierwszych postów.

pozdrawiam Was gorąco z placu boju 🙂

Kasia Wietecha – Mo Home

You Might Also Like

10 komentarzy

 • Reply
  Joanna
  Kwiecień 6, 2020 at 8:23 am

  Marzę o tak cudownych, dużych oknach 🙂 Czekam na resztę zmian, bo od początku śledzę Wasz remont.

 • Reply
  Kam
  Kwiecień 6, 2020 at 1:56 pm

  Pani Kasiu, ten dom to jest coś pięknego, jak z bajki! Okno w salonie wygląda, jakby zawsze tam było 🙂 O nie właśnie chciałam zapytac, czy robione za zamówienie? Albo przeoczyłam, albo nie znalazłam tej informacji. Cudne!

 • Reply
  Lola
  Kwiecień 8, 2020 at 3:35 pm

  ależ wielkie to wszystko! niesamowicie piękne i klimatyczne! Super

 • Reply
  Gabriela
  Kwiecień 16, 2020 at 11:04 am

  Bardzo podobają mi się te półkoliste okna. Pewnie trudno było je znaleźć, prawda? Gdzie dorwaliście takie ładne okna?

 • Reply
  Karolina Myśliwiec
  Kwiecień 29, 2020 at 8:03 am

  Widzę, że przed Wami jeszcze multum pracy, ale jesteście na dobrej drodze. Jestem najbardziej ciekawa tego, co wymyślisz na poddaszu. Masz już plan?

 • Reply
  Ala
  Maj 17, 2020 at 6:41 am

  No robi to wrażenie! Uwielbiam takie klimaty. Powodzenia na dalszej drodze 🙂

 • Reply
  Ania
  Maj 24, 2020 at 9:35 am

  Niezwykle klimatyczne miejsce 🙂

 • Reply
  Ania
  Lipiec 14, 2020 at 9:11 am

  Niesamowita elewacja, a jeszcze bardziej niesamowite okna 🙂 Po prostu a-m-e-j-z-i-n-g 😀

 • Reply
  Adam Wnętrzarski
  Wrzesień 7, 2020 at 7:06 am

  Wow. Super dom. Takie miejsce to marzenie.

 • Reply
  Joanna
  Styczeń 1, 2021 at 11:27 am

  Dzień dobry na początku chciałabym życzyć Państwu szczęśliwego Nowego Roku….zaczęłam obserwować Pani profil na Instagramie ponieważ też kupiliśmy stary dom do remontu ale jesteśmy na początku drogi też marzymy o poddaszu też chcemy zachować starą dachówkęmam pytanie czy ocieplaliście Państwo dom? Jeżeli tak to zdradzi Pani czym ocieplaliście bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedźpozdrawiam serdecznie JW

 • Zostaw komentarz