Interior Moje Wnętrza

Zobaczcie jak teraz wygląda mój zabytkowy dom z duszą po ogromnych zmianach.

Wygląd bryły zewnętrznej, najcześciej determinują również potrzeby funkcji i tworzenia domu od wewnątrz. Bardzo często projekty domów większość ludzi wybiera się na podstawie tego, jakie możliwości dany projekt nam oferuje. Co innego w przypadku domów już gotowych.

W dzisiejszych czasach przerabia się z powodzeniem kostki prl-wskie jak i inne realizacje, by dostosować funkcję, polepszyć parametry techniczne i mieszkaniowe, a efekty niejednokrotnie zwalają wręcz z nóg.

Nasz dom jest starszy ma swój niesamowity charakter i “swego rodzaju klimat”. Niemniej jednak czułam potrzebę ulepszeń – mam na myśli termoizolacje i wykorzystanie przestrzeni porzuconego zimnego poddasza.

Adaptacja poddasza wiązała się ze wzmocnieniem całej konstrukcji dachu, zdjęciem każdej dachówki. Po przebudowie i ponownej instalacji pokrycia dachowego z powrotem, uwierzcie mi, że taka przebudowa wymagała dużo więcej pracy i uwagi by stare dachówki nie zostały utracone. Udało się tracąc zaledwie tylko kilka dachówek na cały dach ! Artykuł wizji poddasza znajdziecie tutaj

Tak koncepcja utworzenia nowej przestrzeni i jej doświetlenia znacznie wpłynęła na wygląd bryły sami zobaczcie.

Magia w parku..

mo Home katarzyna wietecha
Mo Home – Katarzyna Wietecha

Drewno widoczne na dwóch elewacjach wokół okien, jest to specjalne drewno skandynawskie dużo bardziej odporne na mrozy i zmiany pogodowe, by wiele lat móc cieszyć się jego wyglądem i chronić je pokryłam je najlepszym preparatem na rynku OSMO.

Drewno jak i preparat kupowałam w GSD – Gdańskie Składy Drzewne, mają ogromny wybór drewna nawet do najbardziej wymagających projektów, posiadają też pełen wybór i kolorystykę preparatów OSMO, dzięki temu w jednym miejscu możemy kompleksowo załatwić nasze potrzebne materiały do naszej realizacji.

tutaj link dla potrzebujących drewna, (tu też kupowałam deski konstrukcyjne, blat do biura i sztachety na płot – wszystko niebawem zobaczycie)

Jeśli chcecie zastosować podobne okna połaciowe (dachowe) VELUX zostawiam namiary

 • okna GGU UK08 006621, wymiary 134×140 elektryczne uchwyty górny
 • okno GGU UK04 0066, wymiary 134×98

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply
  Edyta Stefanowska
  Kwiecień 28, 2020 at 9:56 am

  Świetne okna dachowe! Ogromne, wiec na pewno wpuszczą do pomieszczenia mnóstwo światła. Piękny, zabytkowy budynek 🙂 Wierzę, że będą Wasz będzie jeszcze ładniejszy niż wcześniej.

 • Reply
  Adriana
  Kwiecień 29, 2020 at 5:09 pm

  Widać, że mnóstwo serca zostało włożone w pracę nad tym domem. Bardzo ładna willowa bryła, okna dachowe trochę mi nie grają, ale pewnie inaczej nie było opcji doświetlenia strychu. Gratuluję efektu, bardzo ładny dom.

 • Reply
  Fabian Tyrański
  Czerwiec 4, 2020 at 10:52 am

  Niesamowity projekt! Nie wiem, czy miałbym odwagę się go podjąć. To przecież ogrom pracy!

 • Reply
  Grzegorz Netnajem
  Czerwiec 12, 2020 at 1:08 pm

  Przepiękny efekt. Podziwiam ogrom pracy i zaangażowania.

 • Zostaw komentarz