Kids Lifestyle

Co zrobić/zmienić by być jeszcze lepszą matką, idealną?

6abcdddeeBez znaczenia, ile czasu poświęcamy swojemu dziecku, jak dobrze je karmimy, opiekujemy się nim. Również bez znaczenia ile zabaw w domu czy na dworze wymyślimy by wspólnie spędzić czas. Bez znaczenia, jest nawet to czy mu czytamy, opowiadamy, stajemy na głowie, uczymy czy zabieramy na kółka muzyczne. Nawet, to że kilka razy zrezygnowałyśmy z tego i tamtego właśnie dla tego malucha, by móc mu więcej zapewnić bądź poświęcić jeszcze więcej czasu.

Pewnie i tak do większości z nas wraca jak bumerang pytanie czy jestem dobrą mamą? Czy daję z siebie wszystko i jak tu być lepszym opiekunem i przyjacielem? Ha, nie jest Ci to obce, często o tym myślisz ?

No i trafiłam w sedno. Biega nam o po głowie, oj biega, męczy… Bo istotą kobiecości i naszą największą wartością jest macierzyństwo. Nawet jeśli mamy źle wyprasowaną spódnicę, lekko zaokrąglony brzuszek czy potargane włosy i..i …i …i wszystko możemy znieść. Każdą krytykę przyjmiemy z pokorą. Jednak to, że jesteśmy złymi matkami, tego chyba żadna nie zniesie, to najgorsze co może spotkać nasze “ja”.

Pomyślałam czy jest coś co mogę albo powinnam zmienić być być jeszcze fajniejszym rodzicem?

Teraz każdy czytelnik z ciekawością zatopił oczy w tekście, co teraz ja wyznam. A wyznam. Marzę by, być mistrzem zegarka, wdrożyć jeszcze lepszą organizację, by móc wypełnić perfekcyjnie ( na tyle ile się da) wszystkie obowiązki Mamy jak i żony i pracownika w firmie i bloggera:) A to ciężkie, uwierzcie mi.. tak, właśnie mieć energię o 21 kiedy dalej mam coś do zrobienia.. A jeszcze zachciało mi się dalej edukować…

Może ta jedna rzecz, sprawi, że będziesz Ty szczęśliwsza, ale i całe Twoje otoczenie Matko. Bo wszystko wychodzi i zależy od stanu naszego umysłu o!

a Wasza rzecz, rzeczy którą byście chciały zmienić by być bliżej tej Waszej “idealnej Mamy”?

6abcddde 6abcddd 6abcdd

Zdjęcia wykonane przez Emi Karpowicz Obiektyvna.com

Franek:

Bluza F&F

Spodenki: Loff Loff Organic, Loff Loff fb

Plecaczek: Cały dla Mamy, Cały dla Mamy

Ja :

Sukienka: Zara

Buty: h&m

Pieski rasa Chihuahua Nala & Mija

6abcd

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw komentarz