Kids Lifestyle Tests

Dobre buciki dla dzieci – mity kontra fakty! Tropimy dobre buciki..

IMG_1761

IMG_1765

Poprzedni post o prawidłowym doborze butów na tyle Was zainteresował, że postanowiłam się jeszcze chwilę się nad nim pochylić. Jestem czasem zamartwiona faktem, iż niektóre dzieci biegają w źle dobranych bucikach, przecież żadna matka nie chce zrobić krzywdy swojemu dziecku, po prostu czasem najzwyczajniej w świecie nie zna się na tym, potrzebuje rady czy fachowej literatury. Wstydem nie będzię Wasza niewiedza, bo kto zna się na wszystkim i jest specjalistką w każdej dziedzinie?! Zawsze należy pytać i poszerzać wiadomości jednak prawdziwa krzywda stanie się, jeśli mama zaniedba np. stópki pociechy w młodym wieku, co poskutkuje poważnymi powikłaniami w niedalekiej już przyszłości. Człowiek całe życie się uczy jednak lepiej uczyc się książek niż na zdrowiu naszych dzieci.

Postanowiłam przedstawić Wam pare mitów na temat dobierania bucików dla dzieci.

-Trzewiki i usztywnianie kostki – MIT. Kostki dzieci powinny móc pracować swobodnie, umożliwiając prawidłowy rozwój ścięgien i mięśni stopy. Najlepsze są więc buty poniżej kostki lub w przypadku wyższych butów te, które w okolicach kostki nie posiadają usztywnień.

-Sztywny zapiętek – MIT. Zapiętek musi być wyprofilowany i przylegać do pięty, ale musi też umożliwiać jej naturalne i fizjologiczne przemieszczenia i “przechyły” na prawo i lewo, kiedy stopa dziecka pracuje, gdy ono chodzi, siada. Twardy zapiętek spowoduje, że pięta będzie się po nim ślizgać i go wycierać – taki but nie nadaje się do chodzenia dla dzieci.

-Buty profilaktyczne i ortopedyczne- MIT. Dzieci powinny jak najwięcej biegać i bawić się boso lub w obuwiu, które możliwie blisko imituje środowisko bosej stopy – to najlepsza profilaktyka. Usztywnianie, ograniczanie, krępowanie – nie pozwala stopie naturalnie się rozwinąć i może prowadzić do deformacji.

-Twarda podeszwa –MIT. Tylko giętka i elastyczna podeszwa umożliwia naturalną pracę stopy i odpowiednie czucie podłoża.

IMG_1764IMG_1784

IMG_1844

IMG_1858

IMG_1853IMG_1852IMG_1851 IMG_1863 IMG_1807

IMG_1800IMG_1794

IMG_1795IMG_1766 IMG_1767

Za każym razem kupując buciki dla Franciszka zwracam uwagę na kilka parametrów – cech o których pisałam post wcześniej (jak dobrać prawidłowo buciki). Całkiem przez przypadek dopiero teraz odkryłam buciki firmy Bobux. Wcześniej mieliśmy trzewiki innej marki. Jednak muszę przyznać, że te są wyjątkowo dobrze wykonane -obie pary zarówno zimowe ocieplane skórą owczą jak i z poprzedniego postu te wododoporne. Są to naprawdę jedne z lepszych jakie w życiu widziałam i szczerze polecam ich zakup.

Atuty Bucików Bobux

1. ZDROWY ROZWÓJ STOPY

Podstawową cechą tych bucików jest zapewnienie zdrowego rozwoju stopie dziecka. Aby stopa zdrowo się rozwijała, nie może być krępowana i ograniczana – najlepiej gdy dziecko jak najczęściej bawi się, raczkuje i chodzi boso – wówczas prawidłowo i naturalnie kształtują się mięśnie, kości, układ krwionośny i nerwowy stopy. Gdy jednak potrzebna jest dodatkowa ochrona stopy, wówczas obuwie powinno możliwie wiernie imitować środowisko bosej stopy – takie właśnie są buciki Bobux.

2. ANATOMIACZNY KSZTAŁT

Kształt oraz konstrukcja bucików odzwierciedla budowę i wymagania stopy na różnym etapie rozwoju. Składa się na to odpowiednia budowa, kształt podeszwy, budowa zapiętków i nosków, zapięć a nawet wkładek.

– buciki serii  I-Walk które posiada obecnie Franek :

Przeznaczone dla wprawnie chodzących dzieci. Buciki tej serii posiadają lekkie wzmocnienia zapewniające oparcie dla stopy, przenoszącej podczas chodzenia cały ciężar dziecka. Podeszwa jest elastyczna i umożliwia łatwe zginanie w miejscach gdzie naturalnie zgina się stopa. Przód i tył buta jest zaokrąglony.

3. NATURALNA ODDYCHAJĄCA SKÓRA

Do produkcji bucików użyto najwyższej jakości naturalnej skóry. Używane przez nas metody garbowania i barwienia, gwarantują że skóra bucików jest całkowicie bezpieczna dla dziecka, oddycha, jest miękka i elastyczna. Skóra jest całkowicie bezpieczna dla dziecka i przyjazna środowisku – opisaliśmy to szerzej w kolejnym punkcie.

4. BRAK JAKICHKOLWIEK SZKODLIWTYCH SUBSTANCJI

Podczas produkcji bucików Bobux  nie używa się żadnych szkodliwych dla zdrowia czy życia dzieci substancji, producent gwarantuje, że

produkty są całkowicie bezpieczne dla dziecka oraz przyjazne środowisku.

buciki spełniają następujące restrykcyjne standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

 

Skóra bucików spełnia następujące kryteria: *nie zawiera szkodliwego chromu, *brak barwników azowych (zostały one zakazane na podstawie dyrektywy UE 2002/61EC), *brak metali ciężkich (zgodność z DIN EN ISO 105-E04), *wszystkie środki wykorzystywane przez nas w procesie garbowania i barwienia bazują na wodzie, * międzynarodowe testy wykazały brak jakichkolwiek niedozwolonych substancji (m.in. LAZRA NZ i TUV), * wszelkie testy naszych produktów prowadzone są przez niezależne i akredytowane organy w zgodzie z międzynarodowymi normami, * woda pozostała po procesie garbowania jest poddawana procesowi oczyszczania

5. JAKOŚĆ WYKONANIA

Bobux’y są szyte ręcznie z dużą dbałością o detale i jakość wykonania.

6. DESIGN

Choć priorytetem  jest to aby buciki zapewniały zdrowy rozwój stopy dziecka, są również ładne i eleganckie.

7. ZNANE I CENIONE

Bobux jako pierwszy na świecie rozpoczął produkcję bucików typu soft sole (w 1991 roku), od samego początku priorytetem dla firmy był zdrowy, naturalny i nieskrępowany rozwój stopy dziecka. Działania firmy w tym kierunku sprawiły, że obecnie Bobux jest znaną i cenioną marką, której produkty trafiają na rynki ponad 30 krajów na całym świecie.

IMG_1768

Buciki: Bobux i Bobux fb  wersja ocieplana owczą wełną

Spodenki i bluza: Little gold King, Little Gold King fb

Kurka: h&m

Czapeczka: Elodie Details

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Agata
  Listopad 9, 2015 at 8:30 pm

  Również zachwycałam się Bobux’em i mówiąc szczerze największym motywatorem, a zarazem tzw. “przekonywczem” innych osób było prawo w USA , gdzie sprzedaje się najwięcej tych bucików ! Jeśli tam dają sobie radę to znaczy, że naprawdę coś w nich musi być 🙂 Do teraz zwracam uwagę na miękkość bucików i podpisuję sie pod wszystkimi zaletami opisanymi 🙂

 • Reply
  Aparat Hallu Forte
  Listopad 16, 2015 at 8:10 am

  Oceniam merytoryczny opis i gratuluję.

 • Zostaw komentarz