Kids Lifestyle

Dziecko, macierzyństwo, a mąż i wieczorne wyjścia. Apel do wszystkich Matek.

DSC_2682
Po urodzeniu Franka Świat tak jakby wywrócił się do góry nogami. Porządek dnia codziennego uległ kompletnemu chaosowi, nastąpiła istna gradacja czynności, zachowań, potrzeb. Zawsze potrafiłam wieczorami w tygodniu znaleźć czas by usiąść z mężem i obejrzeć film czy poczytać dobrą literaturę. Teraz o zgrozo chyba z 1,5 miesiąca tego nie zrobiłam. Mam mniej czasu, a może doba krótsza, a może to Franek? No oczywiście, że on. Bo teraz się uczy, naśladuje. Chodzi wręcz krok w krok za mną, wszędzie wpycha buzię. Wręcz domaga się uwagi i poświęcenia mu czasu. Widzę jak chwile spędzone razem procentują, jak wiele się uczy i wynosi ze wspólnych zabaw i poczynań. Uważam, że mu się to należy, a ja jako matka jestem mu to winna, bo moja Mama przecież była taka sama. Jednak jak zamyka oczka i położę go do snu w weekendy, a znajdą, się dziadkowie, niania jakaś dobra dusza. Rodzice Franka hyc czmychają potańczyć czy po prostu posłuchać muzyki popijając kolorowy koktajl. W ubiegłą sobotę spotkałam koleżankę w Sopocie. Pierwsze pytanie jakie padło, to to co z dzieckiem oraz stwierdzenie Ty tutaj, przecież masz małe dziecko. No tak mam, moja Mama i Babcia też miały. Jednak kiedy dziecko śpi – nie budzi się w nocy, a ma opiekę w domu, rodzice mogą sobie wyjść. Ba, wręcz powinni dla zdrowia umysłu i relacji i pielęgnacji o związek. Pamiętam opowieści mojej Babci robiła tak samo, a miała dzieci aż trójkę. Tu apel do wszystkich Matek, wiem że macierzyństwo wymaga masy poświęceń czasu. Jednak jak przestaniecie karmić piersią, powinniście raz na jakiś czas wyjść z domu dla Waszego dobra i dobra Waszego dziecka. Bo sfrustrowany rodzić to nieszczęśliwy rodzic. W życiu trzeba zachować złoty umiar i równowagę we wszystkim. Chyba musicie się ze mną zgodzić… Ha już czuję radość Waszych partnerów na wspólne chwile spędzone razem. Mam nadzieję, iż dodałam Wam trochę odwagi!

DSC_2704
DSC_2666
DSC_2669
DSC_2665
DSC_2699
DSC_2687
DSC_2683
DSC_2672
DSC_2713
DSC_2717
DSC_2660
DSC_2664
DSC_2663
DSC_2661
DSC_2659
DSC_2657
DSC_2656

Tablica od 3 roku życia moi drodzy, a Franek ćwiczy talent od najmłodszych lat. (Dobrze, że nie ma ograniczeń wiekowych np. do lat 15, 20 etc.) Rozpakowałam ją może dlatego, że lubię skręcać rzeczy może chciałam zobaczyć jego radość.  Synek uwielbia patrzeć jak mu rysuję i sam próbuje naśladować.

Ostatnio za “rozbitą”  Frankową świnkę, pobuszowałam w internecie, a malutki dostał trochę prezentów. Świnka zbiera, zbiera, a potem czyni radość dziecku i matce!!!

Jak wpadłam do jednego sklepu internetowego zakupów zrobiłam kilka taki wybór ogromny. W naszym dzieciństwie chyba nie było w Polsce tyle rzeczy. Jakiś czas mieszkałam w Niemczech z rodzicami także trochę więcej kolorowych zabawek i wyboru pamiętam niż mój Mąż.

Teraz wszyscy możemy cieszyć się różnorodnością, dostępnością oraz dobrodziejstwem internetu i kupić czasem coś za rozsądną cenę z ogłoszeń czy aukcji interentowych.

Fot. Aleksandra Graff

Tablica: Janod, Janodfb zakupiona w sklepie Cały dla Mamy i fb Cały dla Mamy

Spodnie: Mayoral

Koszulka: Gap

Buty: Geox

Szafa na zamówienie

Gałki: DotDesign

You Might Also Like

Brak komentarzy

 • Reply
  Kinga Wójcik
  Sierpień 24, 2015 at 3:01 pm

  Ja póki co karmię piersią o zgrozo co 1,5 godziny nocy wiec o wychodzenia nie ma mowy po za tym jestem wieczorem tak padnięta ze myślę tylko o gorącej kąpieli i chwili w samotności 🙂

 • Reply
  Daria Stręk
  Sierpień 24, 2015 at 3:06 pm

  U mnie zakładanie rodziny jest dopiero w planach, jednak twoje zdjęcia ukazują jak cudowną paczkę tworzycie 🙂
  PorcelainDesire

 • Reply
  Kasia Model's Outfit
  Sierpień 24, 2015 at 5:33 pm

  przestaniesz karmić i pierwsze co idziesz na imprezę albo do teatru mówię Ci ! przecież nie karmi się latami 😛

 • Reply
  Joanna C
  Sierpień 24, 2015 at 7:21 pm

  Ja zaczęłam uciekać na samodzielne wyjście pomiędzy jednym karmieniem, a drugim, jak Maluch skończył trzy miesiące. Dłużej bym nie wytrzymała, czułam, że musze do ludzi, sama. I nie widzę w tym nic dziwnego, zawsze powtarzałam, że nie jestem tylko matką. Bycie mamą, to najwspanialsze chwile, ale warto zadbać o siebie i o związek, czyli dziecku nic się nie stanie, jak od czasu do czasu przypilnuje go babcia albo niania.
  Świetna tablica, szybko Franek zaczął interesować się rysowaniem, w jakim wieku jest?
  Pozdrawiam

 • Reply
  Natalia Kobylak
  Sierpień 25, 2015 at 1:14 pm

  No nie wiem Kasiu… Ja spotykam się teraz z trendem karmienia po 3-4 lata 😉

 • Reply
  Anonymous
  Sierpień 25, 2015 at 4:17 pm

  święta racja

 • Zostaw komentarz