Interior Lifestyle

Home staging. Co to jest ?

24kuchnia 2

Czym jest w ogóle Home Staging?

Polega na profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Metoda bardzo popularna za granicami naszych sąsiadów. W stanach nikt nie myśli o sprzedaży bez takiej pomocy. Polega na właściwej prezentacji oraz pokazaniu potencjału nieruchomości, tak aby udało się ją sprzedać możliwie za jak najwyższą cenę oraz w jak najkrótszym czasie bądź by wynajem przestał spędzać właścicielowi sen z powiek.

Czemu warto zdecydować się na Home Staging?

 • Home stager obiektywnie oceni nieruchomość i wyeliminuje wady, z których właściciel często nie zdaje sobie sprawy, a które mogą być powodem, dla którego klienci rezygnują z zakupu bądź wynajmu owej nieruchomości.
 • Bardzo często kupujący nie mają wystarczająco dużo wyobraźni, aby zobaczyć, że wnętrze może wyglądać zupełnie inaczej przy braku kolosalnego nakładu pieniędzy. W związku z tym, kiedy we wnętrzu panuje nieład, brak konsekwencji w wystroju (kolorystyka, meble, wzory) lub zbyt wiele przedmiotów rozprasza ich uwagę, zmniejszają się szanse na sprzedaż lub wynajem nieruchomości. Kupujący też, często nie mają wyobraźni co można z daną przestrzenią zrobić przez co spada ich zapał do zakupu.

 • Mieszkanie czy dom, tak jak każdy produkt wywołuje pewne emocje u kupującego, a to właśnie one kierują ludźmi przy podejmowaniu decyzji. Odpowiednie przygotowanie nieruchomości wzbudzi u klienta pozytywne emocje, które sprawią, że będzie mu łatwiej wyobrazić sobie siebie w tym wnętrzu, a tym samym zwiększy się szansę na sprzedaż lub wynajem nieruchomości.
 • W dzisiejszych czasach, ludzie często nie mają czasu urządzać mieszkań, czy domów i chcą się wprowadzić do gotowych wnętrz, więc kiedy widzą, że będą musieli włożyć dużo pracy w ich wykończenie, już na samym początku spada ich zapał do danej nieruchomości.
 • Czasami lepiej urządzone wnętrze otwiera wyobraźnię kupującego bądź przyszłego lokatora wręcz przyciąga do pozostania w nim.
 • Można także wykonać taką usługę dla siebie, by było nam przyjemniej w letnim mieszkaniu nad morzem, czy nad jeziorem nie wydając przy tym worka pieniędzy. Bądź pomyśleć o naszej starszej Cioci Babci czy Mamie, która ma zagraconą przestrzeń

FAKTY

 10% więcej – O tyle średnio wzrasta wartość nieruchomości po przeprowadzeniu home stagingu.
Ponad dwukrotnie szybsza sprzedaż
Home Staging vs obniżka ceny-Home staging jest bardziej skuteczny od obniżenia ceny nieruchomości. Z reguły koszty home stagingu są znacznie mniejsze, niż obniżka ceny nieruchomości. ( taki jest zresztą cel)
Kilkanaście sekund sekund- Po takim czasie od przekroczenia progu, klient już wie czy kupi Twoją nieruchomość. Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko jeden raz.
Dobre zdjęcia są najważniejszy klucz do sukcesu-  Piękne zdjęcia, to jak miłość od pierwszego wejrzenia. Natychmiast zwracają uwagę większości osób przeglądających oferty, przez co następuje wzrost zainteresowaniem danym obiektem.
Home stagining Dobrze, że wykonałam kilka ujęć wcześniej za nim przystąpiłam do pracy, bo trudno uwierzyć. Fotograf Emi, zachwycała się wnętrzem, ale jak jej pokazałam co było przed, krzyknęła: “stara niemożliwe!”

 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Aneta
  Luty 12, 2016 at 12:57 pm

  Uwielbiam formule home stagingu! To niesamowite, gdy małym nakładem finansowym można całkowicie zmienić bądź ulepszyć efekt wizualny pomieszczeń 🙂 mój ulubiony program na domo+ to dokładnie pokazuje. Czekamy Kasia na Twoje zmiany! 🙂

 • Zostaw komentarz