Interior Moje Wnętrza

Jak urządzić łazienkę w kamienicy? Stary Dom z Duszą – Architekt MoHome

Łazienka w kamienicy jest pierwszym pomieszczeniem kompletnie gotowym w Domu z Duszą była łazienka na parterze roboczo nazwana łazienką numer jeden bądź łazienką niebieską, żeby łatwiej było się zorientować o której mowa.

Fot. Emi Karpowicz

To właśnie w tej łazience w pierwszej kolejności mogliśmy się cieszyć pięknymi, nowo zamówionymi elementami oraz produktami. Od pierwszej chwili jak tylko zjeżdżały na budowę, jeszcze leżąc w pudełkach zapierały dech w piersiach i zachwycały oryginalnością oraz wykonaniem. Kiedy jednak zamontowaliśmy je na wyznaczone miejsca dopełniały one to pomieszczenie wręcz idealnie.

Każdą markę na jaką się zdecydowałam wybierałam z niezwykłą starannością tak żeby wybrane przeze mnie elementy posłużyły nam na lata i w każdym calu odzwierciedlały obraz wnętrza, który od tak długiego czasu miałam w głowie.

Na pierwszym planie i jak tylko wchodzimy do łazienki zauważamy mozaikę ścienną i posadzkową Raw Decor oraz sztukaterię na ścianie od marki Orac Decor w moim ulubiony wzorze.

Kolory w tej łazience jak wiadomo grają kluczową rolę, nie bez powodu nazywamy ją także niebieską łazienką, bo stoi w niej bardzo charakterystyczna szafka, którą pokochaliście od samego początku. Kolor dobierany był tak żeby projekt był spójny i wszystko ze sobą w Domu z Duszą korespondowało. Motyw kolorystyczny pojawił się również w kuchni i na drzwiach wewnętrznych w biurze. Na szafce leży blat od marki Cosentino seria Silestone kolor Bianco Orion.

Tak samo stało się z kolorem czarnym, który pojawia się w mozaice na podłodze oraz w kabinie prysznicowej. Jest ona w czarnym macie, a znalazłam ją w New Trendy.

Na tle mozaiki znajduje się lustro od Giera Design wpisane w szlachetny materiał jakim jest mosiądz.

Na osobną wzmiankę zasługuje także coś co to co stanowi biżuterię we wnętrzu czyli baterie. Bateria zachwyciła mnie jakością wykonania, ale również kolorem.  Pokryta jest ona powłoką PVD, która daje gwarancję zadowolenia z koloru i jakości przez długie lata. Powłoka PVD jest wysoce odporna i stabilna, pozwala pozostać baterii w idealnym stanie i nie tracić jej koloru podczas jej użytkowania.

Chciałabym Wam także wspomnieć, bo wiem, jak lubicie takie ciekawostki i porady architektoniczne, że marka Grohe wypuściła całą kolekcję nie tylko baterii, ale także ceramiki. Mamy do dyspozycji umywalki, wanny, a także miski WC. Dzięki temu możemy stworzyć w naszych łazienkach idealne dopasowanie elementów, mieć rzeczy jednej marki, pozwoli to doskonale skomponować i nie martwić się na przykład tym, że odcienie bieli pomiędzy firmami będą się różniły. Tak zrobiłam właśnie ja decydując się na wykończenie wnętrza. Miska WC również jest od marki Grohe, a kolekcja z jakiej pochodzi to Essence.

Finalny efekt zachwyca nie tylko domowników, ale także wszystkich odwiedzających nas gości. Wszystko pięknie ze sobą współgra oraz podkreśla charakter tego 112 letniego Domu z Duszą. 

Zdjęcia wykonała Emi Karpowicz.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    MJ Atelier
    Kwiecień 3, 2022 at 7:57 am

    Pięknie wykonany projekt łazienki. Podoba mi się połączenie niebieskich szafek z płytkami podłogowymi. Gratuluje!

  • Zostaw komentarz