Interior Moje Wnętrza

Najpiękniejsze okna dachowe w sieci. Zobaczcie mój magiczny dom z lotu ptaka.

Nasz Dom – Blog Mohome – Katarzyna Wietecha

Wspólnie uczestniczymy w nietypowej , wymagającej przebudowie. Obecnie tworzymy przestrzeń na poddaszu, która będzie niczym śmiałe inspiracje z Pinterest’a.

Dom z lotu ptaka

Czasami, żeby osiągnąć sukces wnętrzarski wystarczy uchwycić najważniejszą cechę wnętrza i spójnie je wykończyć.

Często urządzanie domu, ma miejsce dużo, dużo wcześniej, wtedy kiedy wybieramy projekt bryły, rób przerabiamy istniejący. Dlatego tak, ważne są świadome wybory i ingerencje.

Ja oglądając poddasza, strychy czy mieszkania na ostatniej kondygnacji, zawsze zwracałam uwagę na wykorzystanie dużej ilości światła i możliwość wykonywania dużych przeszkleń. Do mojego domu wybrałam okna dachowe (połaciowe) od producenta VELUX, które umożliwiają mi spełnienie moich marzeń.

Moje rozwiązanie, można zastosować na Waszych strychach/poddaszach jeśli tylko dobrze się do tego przygotujecie.

Pamiętacie jak w poprzednim poście pokazałam Wam projekt poddasza, plany i opisywałam wszystkie emocje jakie mi towarzyszyły kiedy weszłam na samą górę domu?

Dzisiaj zapraszam Was do obejrzenia MOJEGO DOMU Z ZEWNĄTRZ z kilku stron, gdzie zobaczycie nowe ogromne okna połaciowe, z którym jestem ogromnie duma i zadowolona. Pierwszy raz zapoznacie się z magiczną Willą ( taki przydomek dostała ta wdzięczna bryła)

Jesteśmy dokładnie w połowie prac z bryłą, zapowiem, że dużych zmian i okien będzie jeszcze kilka 😉

Nasz Dom

Tyle razy na instagramie wspominałam już o mojej satysfakcji z bardzo śmiałej realizacji, jaką było wkomponowanie tak dużych okien dachowych w połać dachu, jednocześnie chcę Wam również przybliżyć kilka aspektów jakie warto poruszyć przy takim wyborze,

Ważna jest określenie wielkości okien i techniczne przygotowanie konstrukcji dachu, odpowiednio szeroki rozstaw krokwi ( wymian)

Co ważne, duże okna nadają nowoczesności, powiększają optycznie przestrzeń o widok zakradający się z okolicy, wpuszczają więcej światła co dobrze wpływa na nasz nastrój

Zdecydowałam się na ramę okna wykonaną z drewna pokrytego poliuretanem, który sprawia, że okno jest trwalsze i nie wymaga pięlęgnacji. Dzięki jego wodoodpornym właściwościom jest to szczególnie korzystne wykończenie do łazienek czy kuchni.

Druga rzecz to szyby, tu warto pomyśleć o oknach energooszczędnych, które nie będą traciły ciepła. Wybraliśmy szybę energooszczędną 66 czyli okna trzyszybowe z funkcją wyciszenia deszczu.

Jednak głównym argumentem, który przemawiał za wyborem tego modelu był system VELUX Active. Okna, rolety zewnętrzne jak i wewnętrzne sterowane automatycznie. Jednak o tym opowiem Wam szerzej i pokażę funkcjonowanie, jak podłączymy całą elektrykę

Z całego serca dziękuję Agnieszce Kudela i Wojtkowi Kudela za pomoc w realizacji ujęć z drona oraz producentowi filmu: Bartek Malendowicz The DRIVI

ZAPPRASZAM WAS NA PIĘKNY FILM Z BUDOWY ORAZ LOTU PTAKA NAD DOMEM I W OKOLICY, POZNAJCIE MAGIĘ…

You Might Also Like

7 komentarzy

 • Reply
  Anonim
  Listopad 12, 2019 at 4:39 pm

  Piękny dom i te okna! naprawdę robią niesamowite wrażenie, już się nie mogę doczekać jak cały strych będzie urządzony!

 • Reply
  Anonim
  Listopad 12, 2019 at 8:46 pm

  super wpis, śmiała realizacja

 • Reply
  Moniś
  Listopad 12, 2019 at 10:27 pm

  Szaleństwo, w pozytywnym znaczeniu!! Don piękny, tylko kto tam będzie sprzątać ‍♀️‍♀️‍♀️‍♀️

 • Reply
  Paulina
  Listopad 15, 2019 at 9:17 am

  Wow! Takie okna od razu wprowadzają do wnętrza swojego rodzaju magię. No i przy okazji ile tutaj światła! 🙂

 • Reply
  Aleksandra
  Listopad 15, 2019 at 6:21 pm

  Niesamowity dom, niczym pałac 🙂 Okna będą cudownie rozświetlały poddasze. Ciekawa jestem efektu końcowego…

 • Reply
  Katarzyna
  Styczeń 29, 2020 at 9:34 pm

  Piękne poddasze. Też czeka mnie adaptacja strychu i zastanawiam się, czy tak nisko osadzone okna nad podłogą są zgodne z prawem budowlanym?

 • Reply
  Agnieszka Kudela
  Marzec 9, 2020 at 2:04 pm

  Nawet Wojtuś załapał się na zdjęciu na Twojego bloga 🙂 Jak ja nie mogę doczekać się efektu końcowego 🙂

 • Zostaw komentarz