Interior

Drzwi do domu z duszą, dlaczego CAL?

Podejmując się remontu starego domu wiedziałam, że jedną z najważniejszych rzeczy na jakiej mi zależy jest to, żeby podkreślić i zachować jego unikalny charakter i podkreślić duszę, którą już w sobie ma. Okazało się to nie łatwym zadaniem, szczególnie, że nie robię tego remontu sama, robią go ze mną marki i specjaliści różnego rodzaju rzemieślnicy. Kiedy przyszedł moment wyboru drzwi naszła mnie chwila refleksji, w domu zachowały się niektóre drzwi i to właśnie one miały wskazywać kierunek dalszym pracom. Drzwi , które zastałam w domu mają 111 lat, są stare, piękne i zachwycają swoim wzorem, przed marką, z której powierzyłam projekt stało więc niebywale trudne zadanie jakim jest podjęcie takiego wyzwania, żeby wykonać „stare nowe drzwi”. 

Po długich poszukiwaniach natrafiłam na markę CAL. Okazała się to być firma z wieloletnią tradycją, którą tworzy rodzina od pokoleń. Od samego początku wiedziałam, że znalazłam właściwych ludzi, którzy pomogą zrealizować. 

Ponadto CAL produkuje elementy ze stu procentowego drewna co daje mi pewność, że napiszemy razem dalej historię mojego domu i będziemy kontynuować ją przez wiele, wiele lat. 

Firma ta pomimo swoich tradycyjnych korzeni i pielęgnowania tradycji nie stoi w miejscu. Podążają oni z duchem czasu i stosują w swoich drzwiach rozwiązania na miarę XXI wieku. 

W ramach personalizacji mamy możliwość podjęcia decyzji czy chcemy, żeby słoje drzewa były widoczne czy chcemy, żeby wykończenie naszych drzwi było bardziej sękate, a dodatkowo możemy wybierać kolory z całej palety RAL oraz NCS. 

Drzwi do łazienki firmy CAL posiadają szczelinę wentylacyjną, jest to dużo bardziej estetyczne rozwiązanie niż na przykład dolne otwory, w szczególności jeśli rozważamy modele tradycyjne. 


Jednak CAL to marka zdecydowanie dla klienta i architekta, ponieważ mamy możliwość całkowitego spersonalizowania zamówienia co daje szeroki wachlarz rozwiązań dostosowanych do konkretnego gustu czy pomieszczenia. Możliwe jest wyprodukowanie drzwi przylgowych, bez przylgowych, o dowolnym rozmiarze, ale także z zastosowaniem specjalnych rozwiązań, na które ja zdecydowałam się projektując łazienkę w sypialni. Mechanizm otwierania tych drzwi jest wręcz nietypowy i budzi masę pozytywnych emocji podczas odwiedzin gości na naszej “budowie”

Dlaczego potrzebowałam czegoś specjalnego do tej łazienki? Drzwi w tym pomieszczeniu znajdują się zaraz przy schodach na poddasze i długo nie mogłam zdecydować się jakie drzwi będą tam odpowiednie. Ryzyko uderzenia kogoś drzwiami jest tam niestety bardzo duże i gdyby nie rozwiązanie z jakim wyszła do mnie marka CAL w dalszym ciągu miałabym niemałą zagwozdkę. 

Do czynienia mamy ze starym domem, a co za tym idzie ościeżnice w takich domach są bardzo grube co stanowiło dla mnie kolejne zmartwienie, okazało się, że bez powodu, ponieważ firma nie widziała najmniejszego problemu i dostosowała każdą wielkości ościeżnicy indywidualnie. W produkcji drzwi kierowali się projektem drzwi, które już mamy w domu z duszą. Udało się im osiągnąć efekt lepszy niż sama oczekiwałam, bo nowe drzwi do złudzenia przypominają te stare 111 letnie, które zastaliśmy w domu. 


Teraz kiedy wszystkie drzwi już znajdują się na swoich miejscach wiem, że to była najlepsza decyzja z możliwych, bo efekt olśniewa i zachwyca nie tylko nas, ale każdego kto nas odwiedza. Mam także pewność, że pozostanie tak przez wiele lat i dzięki współpracy z firmą CAL historia pisze się dalej. 


You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Aleksandra
    Październik 5, 2021 at 3:23 pm

    z drzwiami to jest tak, że jak się nie spodobają na pierwszy rzut oka to nawet jakby były modyfikowane pod nas to i tak się nie będą podobały 😀

  • Zostaw komentarz