Kids Tests

Nauka jazdy na rowerze w 15 min – najlżejszy rowerek na rynku Woom 2

Nauka jazdy na rowerze w kwadrans- najlżejszy rowerek na rynku Woom 2

Chyba każdy rodzic staje przed dylematem, kiedy dziecku pokazać jak się jeździ na rowerze, jak i kiedy to zrobić i jaki rowerek kupić.

Również i ja zadawałam sobie takie pytania, spoglądałam na rowerki innych dzieci, Patrzyłam jak sobie radzą i szczerze muszę Wam powiedzieć większości z nich przychodziło to ciężko. Odwlekałam kupno rowerka, do jednego pamiętnego dnia. Kiedy usłyszałam od kolegi, że jego syn w wieku Franka (4l.) jeździ z Gdyni do Sopotu sam, a na nauka jazdy zajęła kwadrans. Uwierzcie mi, nic tak nie działa na Rodzica, jak porada od drugiego mądrego rodzica, posiadające pociechę, w tym samym wieku, przynajmniej na mnie :). Żadna reklama i marka nie przebije słów człowieka, który znajduje się właśnie w naszej sytuacji i sprzedaje sprawdzony “trick” poradę czy ciekawostkę. “Oczywiście każde dziecko jest inne, ale może mojemu Synkowi też tak łatwo pójdzie” – pomyślałam i powiedziałam na głos.

Przeszukałam internet i znalazłam rowerek i wtedy odkryłam co sprawia, że dzieciom tak łatwo się jeździ. Woom 2 jest jednym z najlżejszych rowerków w rozmiarze 14′ na rynku, waży około 5,15 kg gdzie modele innych marek ważą odpowiednio 8 -10 kg i może więcej. Dla nas różnica może niewielka, ale dla malucha dla którego coś stanowi zależność odpowiadająca 1/3, a 1/2  masy jego ciała albo i więcej to przepaść. Dużo łatwiej zapanować nad czymś nad czym mamy swobodę. Tu podam Wam przykład.

najlżejszy rowerek dla dzieci - pierwszy rowerek dla dzieci woomTakże hamulec, którego pochwyt jest łatwy do sięgnięcia dla małej raczki, nawet najmniejszej, który działa niezwykle lekko i sprawnie sprawia, że maluch może łatwo zahamować. W większości modeli, dzieci nie są wstanie z hamulca nawet skorzystać bo pochwyt jest za daleko i trudno go wcisnąć.Poniżej zamieszczam Wam filmik, w którym zmontowałam Wam 3 z rzędu filmiki/realcje z instastory, w którym to relacjonowałam naukę na żywo na instagramie 3 tygodnie temu.

Często pytanie o buty dzieci, dla tych którzy są nowi bądź są z nami trochę krócej zdradzam, moje kolejne świetne odkrycie, które jest z nami już od 3,5 roku. Buty marki Bobux, które są moim zdaniem jedne z najlepszych na rynku, a ich kroje i kolory są stonowane, eleganckie. Uwierzcie mi, że trudno znaleźć eleganckie buty dla dzieci, szczególnie chłopców, które nie są przeładowane przaśnymi kolorami i materiałami. Tu wygląd idzie w parze z jakością i to najwyższą! Dla chętnych lektury – o bucikach pisałam tutaj i tutaj 

Dzisiaj mam dla Was prawdziwie świetny produkt. Zawsze, kiedy szukam czegoś dla dzieci czy do wnętrz patrzę na jakość, użyteczność i odnoszę to do ceny. Tym razem uważam, że zastąpić się nie da niczym innym, a każda złotówkę warto wydać na taki sprzęt mimo, że cena jest wysoka.

fot. Paulina Śliwnińska

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    ann
    Wrzesień 1, 2019 at 6:56 pm

    Mam pytanko odnośnie rowerka woom2. Jakiego wzrotu był syn jak zaczynał na nim jeździć i na jak długo rower wystarczył? Zastanawiam się nad kupnem ale martwię się czy dla 3 latki rowerek 14” wystarczy zaledwie na kilka miesięcy? Z góry dziękuję za poradę.

  • Zostaw komentarz