Kids Lifestyle Tests

7 top produktów, którymi bawią i dzielą się dzieci w różnym wieku.

7 top produktów, którymi bawią i dzielą się dzieci w różnym wieku.

Na codzień widzimy się na instagramie, na powszechnie już znanym insta stories oraz na facebooku, jednak to tu, na blogu mogę pokazać Wam więcej uchwyconych przeze mnie kadrów z naszego życia codziennego czy też garści inspiracji wnętrzarskich i realizacji. To właśnie w tym miejscu, mogę napisać więcej, pokazać Wam pewne rzeczy lepiej, łatwiej je podlinkować, a to wszystko nie znika, nie przesuwa się i w nieskomplikowany sposób odnaleźć pewne treści.  Dlatego niezmiennie od 5,5 roku jestem właśnie tu dla Was.

W tym wpisie tuż przed Świętami chciałam zaprosić Was do pokoiku Krzysia pokazując kilka maluszkowych nowości i rzeczy, które przynoszą radość, być może coś z tego zakupicie pod choinkę dla nabliższych 🙂

Dlaczego nowe zabawki ?

Od narodzin pierwszego Syna, minęło nieco ponad 3 lata, a w świecie różnorodnych produktów wytwarzanych dla dzieci zdążyło się wiele zmienić. Dodatkowo występuje potrzeba podarowania temu młodszemu coś nowego, coś tylko dla niego, wiecie o czym piszę? Coś nieużywanego, rzecz, której nie musi brać od Brata, a mieć swoją własną. Wydaje mi się, że takie podejście to ważna strategia psychologiczna w wychowywaniu i rozwoju dzieci.  Nauka współistnienia, dzielenia, ale także odrębności i własności.

Starszemu trudno dzielić się swoimi rzeczami i chętnie młodszemu wszystko zabiera. Taktyka dziedziczenia nie do końca się sprawdzała. W związku z powyższym podjęłam strategię, że Młodszy, dostaje nowości. Wtedy radość z posiadanych rzeczy mają oboję, niektóre zabaki są nowe oraz łatwiej wprowadzić handel wymienny. Tłumacząc wprost Franek dostaje zabawkę Krzysia, kiedy odda mu jakąś swoją do zabawy.

Powielanie sprawdzonych rozwiązań

Multifunkcyjna zabawka.

Po szeregu zakupów dla starszego, wiem, iż furorę robiły, zabawki grające, ruszające się i świecące. Jeśli dana rzecz łączyła te 3 cechy w jedną, byłą rzeczą  wręcz idealną.

Tak właśnie trafiłam na pszczołę.

Pszczoła Explore and more – Jeździ, wydaje dźwięki, świeci.

Krzyś uczy się raczkować i z zaciekawieniem podąża za owadem. Uciekająca pszczoła na swojej  świecącej chmurce dodatkowo wydająca dźwięki, jest bohaterem domu. W oczach młodszego jak i starszego 3 latka to bardzo sprawdzony prezent. Na pewno umieszczę ją na listę prezentową top upominków pod choinkę i nie tylko.

 Organizacja zabawy

Ważnym elementem jest porządkowanie.

Dzięki temu chętniej będziemy kontynuowali wspólne zabawy – rodzice jak i dzieci.

Od samego początku uczymy chłopców zbierania po sobie zabawek gdy zamierzają bawić się czymś innym.  Świetnym rozwiązaniem jest lekki worek. Służy jako mata do zabawy, gdy kończymy ściagamy sznurki i z maty otrzymujemy worek na zabawki. W przypadku zabawy mały elementami czy też klockami to duży ułatwiacz i umilacz sprzątania 🙂 Worek jest od Skip Hop wersja świąteczna z myszką Mickey

 

 

Matę edukacyjną Skip Hop Explore and More

opisałam w jednym z pierwszych postów po narodzinach Krzysia –> tutaj. Okazała się po 9 miesiącach rzeczą niezwykle trafioną i przemyślaną. Teraz gdy Krzysiu nauczył się siadać bawi się nią siedząc.

Dzięki swojej wielofunkcyjności i możliwości sterowania pałąkiem, nie poszła w odstawkę i służy dziecku dalej nawet gdy ono zmieniło pozycję z leżącej na siedząca.

Technologia idzie do przodu i my też, nagranie przesłane wprost do Twojego maluszka – Toymail.

Czym jest Toymail?

– to małe, szare urządzenie, przypominające szopa. Jest elektronicznym listonoszem, który pozwala komunikować się z dzieckiem, nawet gdy rodzice są w delegacji, a maluszek nie posiada dostępu do telefonu komórkowego dziadków.

Rodzic za pomocą aplikacji wysyła wiadomość np.  do szopka, a dziecko w dowolnym momencie za pomocą jednego przycisku może odsłuchać nagranie, które znajduje nagrane w małym listonoszu. Maluszek również może nagrać odpowiedź i wysłać ją na telefon rodziców.

Aplikacja jest kompatybilna z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi telefonów. Jedyne co musimy to posiadać internet Wi Fi w naszym domu i podłączyć urządzenie do niego.

Brzmi fajnie? -wypatrujcie konkursu z Toymail, już wkrótce u nas.

Toymail dostaniecie tutaj, a poczytacie o nim więcej tutaj 

Ramka z literkami,

to prezent, który otrzymał Franek. Jednak na tyle ciekawy, że zamówiłam taki sam plakat również Krzysiowi, myślę, że za jakiś czas posłuży mu nie tylko jako dekoracja wnętrza.

Franek w prawdzie zna literki, ale tylko duże, drukowane. Z małymi i tymi pisanymi ręcznie zapewne ma problem. Dlatego zestawienie wszystkich opcji obok siebie jest bardzo dobrym pomysłem 🙂

Bardzo pomocnym do nauki są także symbole – obrazki. Te, które zostały użyte na plakacie są całkiem inne, od tych przykładów wymyślanych przeze mnie co również uatrakcyjniło i ułatwiło naukę 🙂

Plakaty dostaniecie u Wikilistki —>  tutaj 

Podświetlany organizer,

pomaga w nocy szybko i intuicyjnie odnaleźć wybrane produkty pielęgnacyjne do przebrania maluszka. Gdy skończy korzystać z niego kiedyś Krzyś jest na tyle elegancki, iż wstawię go na swoją szafę nocną do sypialni. Produkt na lata 🙂

Skip Hop dostaniecie tutaj , a więcej poczytacie tutaj 

Zestaw do posiłków specjalnie dobrany z myślą o małym człowieku. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a wszystko siedzi w naszych głowach.

Moje dzieci, mam wrażenie o wiele chętniej posługują se fikuśnymi sztućcami i  lepiej jedzą z kolorowych talerzyków. To nasze pierwsze wspólne Święta, które spędzimy w czwórkę przy stole i Krzyś dostał swoją własną zastawę.

Jeśli nie macie świątecznej zastawy – to myślę dobry pomysł na Wigilię i resztę dni 🙂 możecie dostać np. tutaj (Skip Hop)

Reszta rzeczy :

Dywan: Lorena Canalas 

Lampka pingwin: Zazu Polska

Naklejki: Let’s fly to the moon

Jeśli podobał Ci się ten post:

“7 top produktów, którymi bawią i dzielą się dzieci w różnym wieku.”

przygotowałam dla Ciebie również inne wpisy

np. ten i ten

 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Hania
    Grudzień 27, 2017 at 1:16 pm

    Bardzo fajne podejście do dzielenia się zabawkami. Często zapomina się o młodszych dzieciach i starsze myślą, że one są najważniejsze, a młodsze że są mniej kochane.

  • Zostaw komentarz